Reklama

Od poniedziałku spore zmiany komunikacyjne na Wildzie. Rusza jeden z ważniejszych remontów w tym roku

fot. ZDM
fot. ZDM

Nową nawierzchnię zyska ulica Robocza.

Choć prace na Roboczej zaczęły się już w kwietniu, dotychczas nie powodowały one utrudnień w ruchu. Od poniedziałku sytuacja się zmieni. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. - Zwężony zostanie odcinek ul. Roboczej od skrzyżowania z ul. Kosińskiego do skrzyżowania z ul. Spychalskiego. Na powyższym odcinku obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w stronę centrum. Czasowo zamknięte będą wloty z ulicy Roboczej w ulice: Sikorskiego, Czarnieckiego i Bergera - podaje Miejski Inżynier Ruchu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Dodatkowo na remontowanym odcinku wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Będzie też zakaz zatrzymywania się i postoju. - Kierowców prosimy o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem parkowania. Na czas prac w rejonie przejść przez jezdnię możliwe są utrudnienia w ruchu pieszym.

Prace po wschodniej stronie ulicy zaplanowano do 20 maja. - W tym czasie wyznaczony będzie objazd w kierunku południowym ulicami: Przemysłową, Sikorskiego, Umińskiego i Kosińskiego. W kolejnym etapie prace przeniosą się na jezdnię zachodnią. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji.

Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że to jeden z ważniejszych remontów ulic zaplanowanych w tym roku. Wszystkie prace w tym miejscu mają się zakończyć na początku lipca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
36.31 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro