Reklama
Reklama

Od poniedziałku spore zmiany komunikacyjne na Wildzie. Rusza jeden z ważniejszych remontów w tym roku

fot. ZDM
fot. ZDM

Nową nawierzchnię zyska ulica Robocza.

Choć prace na Roboczej zaczęły się już w kwietniu, dotychczas nie powodowały one utrudnień w ruchu. Od poniedziałku sytuacja się zmieni. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. - Zwężony zostanie odcinek ul. Roboczej od skrzyżowania z ul. Kosińskiego do skrzyżowania z ul. Spychalskiego. Na powyższym odcinku obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w stronę centrum. Czasowo zamknięte będą wloty z ulicy Roboczej w ulice: Sikorskiego, Czarnieckiego i Bergera - podaje Miejski Inżynier Ruchu.

Dodatkowo na remontowanym odcinku wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Będzie też zakaz zatrzymywania się i postoju. - Kierowców prosimy o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem parkowania. Na czas prac w rejonie przejść przez jezdnię możliwe są utrudnienia w ruchu pieszym.

Prace po wschodniej stronie ulicy zaplanowano do 20 maja. - W tym czasie wyznaczony będzie objazd w kierunku południowym ulicami: Przemysłową, Sikorskiego, Umińskiego i Kosińskiego. W kolejnym etapie prace przeniosą się na jezdnię zachodnią. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji.

Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że to jeden z ważniejszych remontów ulic zaplanowanych w tym roku. Wszystkie prace w tym miejscu mają się zakończyć na początku lipca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro