Reklama

To już oficjalne: od października z Poznania polecimy linią flydubai do Dubaju!

fot. materiały flydubai
fot. materiały flydubai

Nieoficjalne doniesienia się potwierdziły.

Już pod koniec kwietnia nieoficjalne informacje w tej sprawie podał portal aeroroutes.com, a także i my. Dziś poznańskie lotnisko oficjalnie potwierdza, że od 29 października z Ławicy polecimy na lotnisko DBX w Dubaju liniami flydubai. Poznań staje się tym samym trzecim lotniskiem w Polsce, po Warszawie i Krakowie, z którego można polecieć tymi liniami.

To świetna wiadomość dla poznaniaków, ale też Wielkopolan. - Ogłoszenie przez linie lotnicze flydubai bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju, to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska - podkreśla Grzegorz Bykowski, wiceprezes poznańskiego lotniska. - Bezpośrednie loty do Dubaju, to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń flydubai obejmującej ponad 110 kierunków w 50 krajach świata, a dzięki planowanej współpracy z liniami lotniczymi Emirates, możliwość kontynuowania podróży na ponad 150 kolejnych kierunkach. Ogłoszona dzisiaj trasa z Poznania do Dubaju, otwiera zupełnie nowe możliwości podróżowania, dzięki którym spodziewamy się wygenerowania dodatkowych potoków pasażerskich, będących impulsem do intensyfikacji zarówno ruchu turystycznego jak i biznesowego do tej części świata - dodaje.

Loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Samoloty z Poznania będą lądować na terminalu 2 Dubai International. Z Dubaju samolot ma wystartować o 7.35 lokalnego czasu, a w Poznaniu wyląduje o 11.25. Wyloty z Poznania mają się natomiast odbywać o 12.25. Lądowanie w Dubaju zaplanowano na 21.35.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro