Reklama
Reklama

Ostatnie przygotowania do powrotu tramwajów do centrum: rusza montaż rozjazdu nakładkowego

fot. PIM
fot. PIM

Pojawi się na Świętym Marcinie.

Już 13 maja, a więc za nieco ponad tydzień, tramwaje wrócą na ulice Święty Marcin, Fredry i Mielżyńskiego. Wcześniej, bo już w piątek, 5 maja, zaczyna się montaż nakładki na torowisko tramwajowe pomiędzy Gwarną i Kościuszki, dzięki której tramwaje pojadą wahadłowo po Świętym Marcinie w dwóch kierunkach. Umożliwi ona zmianę toru i przejazd w obu kierunkach. Co istotne, nakładka będzie rozwiązaniem tymczasowym. Gdy nie będzie już konieczna, zostanie zdemontowana.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

- Od 13 maja pasażerowie będą mieli do wyboru kilka linii jadących przez centrum. Znów będzie można przejechać z mostu Teatralnego, przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, na drugą stronę Warty. Z kolei linią nr 16 będzie można dojechać przez ul Św. Marcin do Al. Marcinkowskiego - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przy Galerii MM zaplanowano powstanie tymczasowego przystanku. Tramwaje linii nr 16 będą z niego wracać na Piątkowo. - Taki układ pozwoli na udostępnienie pasażerom możliwości dojazdu z centrum przez Św. Marcin do Kaponiery podczas trwającej przebudowy torowiska w ul. 27 Grudnia i pl. Wolności. Dostępny będzie także przystanek przy skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i Ratajczaka. Pasażerowie tramwaju jadącego ul. Św. Marcin będą mogli także wysiadać i wsiadać do tramwaju przy Zamku, gdzie powstał bliźniaczy przystanek dla tramwajów jadących w kierunku ronda Kaponiera (wcześniej był tylko w stronę centrum). Przystanki będą stopniowo uzupełniane o docelową małą architekturę - dodają.

O tym, że trwają ostatnie prace przed przywróceniem ruchu tramwajowego w centrum poinformował też Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Trwają ostatnie przygotowania. M.in. na Placu Wielkopolskim trwa demontaż tymczasowego rozjazdu. Stąd linia 98 jest obecnie skrócona od Śródki do Małych Garbar - wyjaśnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro