Reklama
Reklama

Ostatnie przygotowania do powrotu tramwajów do centrum: rusza montaż rozjazdu nakładkowego

fot. PIM
fot. PIM

Pojawi się na Świętym Marcinie.

Już 13 maja, a więc za nieco ponad tydzień, tramwaje wrócą na ulice Święty Marcin, Fredry i Mielżyńskiego. Wcześniej, bo już w piątek, 5 maja, zaczyna się montaż nakładki na torowisko tramwajowe pomiędzy Gwarną i Kościuszki, dzięki której tramwaje pojadą wahadłowo po Świętym Marcinie w dwóch kierunkach. Umożliwi ona zmianę toru i przejazd w obu kierunkach. Co istotne, nakładka będzie rozwiązaniem tymczasowym. Gdy nie będzie już konieczna, zostanie zdemontowana.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Od 13 maja pasażerowie będą mieli do wyboru kilka linii jadących przez centrum. Znów będzie można przejechać z mostu Teatralnego, przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, na drugą stronę Warty. Z kolei linią nr 16 będzie można dojechać przez ul Św. Marcin do Al. Marcinkowskiego - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przy Galerii MM zaplanowano powstanie tymczasowego przystanku. Tramwaje linii nr 16 będą z niego wracać na Piątkowo. - Taki układ pozwoli na udostępnienie pasażerom możliwości dojazdu z centrum przez Św. Marcin do Kaponiery podczas trwającej przebudowy torowiska w ul. 27 Grudnia i pl. Wolności. Dostępny będzie także przystanek przy skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i Ratajczaka. Pasażerowie tramwaju jadącego ul. Św. Marcin będą mogli także wysiadać i wsiadać do tramwaju przy Zamku, gdzie powstał bliźniaczy przystanek dla tramwajów jadących w kierunku ronda Kaponiera (wcześniej był tylko w stronę centrum). Przystanki będą stopniowo uzupełniane o docelową małą architekturę - dodają.

O tym, że trwają ostatnie prace przed przywróceniem ruchu tramwajowego w centrum poinformował też Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Trwają ostatnie przygotowania. M.in. na Placu Wielkopolskim trwa demontaż tymczasowego rozjazdu. Stąd linia 98 jest obecnie skrócona od Śródki do Małych Garbar - wyjaśnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro