Reklama

W niedzielę kolejny bieg uliczny w Poznaniu. Utrudnienia też pod miastem!

Ubiegłoroczny bieg | fot. LT
Ubiegłoroczny bieg | fot. LT

Tym razem odbędzie się bieg Wings for Life World Run.

W najbliższą niedzielę, 7 maja, w naszym mieście odbędzie się bieg, w którym to meta będzie gonić uczestników. O tym, że bieg się odbędzie, już informują ustawione przy drogach znaki. Bieg wystartuje w Polsce o 13.00, a trwa tak długo, jak długo uczestnicy uciekają przed samochodem pościgowym, który rusza na trasę 30 minut po starcie uczestników. Minięci biegacze schodzą z trasy.

W Poznaniu biegacze wystartują z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich, a następnie będą biec ulicami:

Roosevelta - Matyi - Królowej Jadwigi (jezdnia południowa) - Zamenhofa (jezdnia zachodnia) - Hetmańska (jezdnia północna) - Grochowska (do Promienistej jezdnia północna, od Promienistej jezdnia południowa) - Grunwaldzka (jezdnia południowa) - Cmentarna - Owcza - Złotowska - Malwowa - rondo Wysogotowo - Wysogotowo - Batorowo - Lusowo - Tarnowo Podgórne (bez wjazdu na Drogę Krajową nr 92, ul. Sowia) - Jankowice - Ceradz Kościelny - Ceradz Dolny - Grzebienisko - Wierzeja - Wilkowo - Grodziszczko - Brzoza - Niepruszewo - Więckowice - Sierosław - Zakrzewo - Lusowo - Tarnowo Podgórne (bez wjazdu na DK nr 92, ul. Sowia) - przystanek Jankowice/Przemysłowa.

Trasa przebiega nie tylko przez Poznań, ale i przez podpoznańskie miejscowości i wszędzie trzeba się przygotować na utrudnienia w ruchu. - Trasa zostanie zamknięta dla ruchu około godz. 12:00, natomiast przejazdy przez nią na skrzyżowaniach będą zamykane bezpośrednio przed nadbiegającymi zawodnikami - zaznacza Zarząd Transportu Miejskiego. - Za ruchomą metą stopniowo będzie przywracana stała organizacja ruchu, za wyjątkiem odcinka: Batorowo/Lusowo (skrzyżowanie ul. Batorego, Zakrzewskiej i Nowej) - Lusowo (ul. Nowa i ul. Wierzbowa) - Tarnowo Podgórne (ul. Sowia) - przystanek Jankowice/Przemysłowa, gdzie zawodnicy mogą wbiegnąć ponownie, a na 75 kilometrze zlokalizowany będzie oficjalny koniec trasy - dodaje.

Na utrudnienia muszą się przygotować nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie komunikacji miejskiej. W trakcie biegu niektóre linie autobusowe i tramwajowe będą kursować inaczej niż zwykle. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
73.05 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro