Reklama
Reklama

Kompletnie pijana ciężarna zajmowała się swoim niemowlakiem i zalała dwa sąsiadujące mieszkania. Usłyszała zarzut

fot. wlkp24.info
fot. wlkp24.info

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, służby wezwano do budynku przy ulicy Dąbrowskiego ze względu wylewającą się z jednego z mieszkań wodę. Doszło do zalania dwóch sąsiadujących z lokalem mieszkań. Po wyważeniu drzwi mieszkania okazało się, że w środku znajduje się 39-letnia kobieta oraz jej około 10-miesięczne dziecko. Kobieta, będąca obecnie w ciąży, miała prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym stanie zajmowała się niemowlakiem. Kobietę i dziecko zabrano do szpitala. Ostatecznie dziecko trafiło pod opiekę członka rodziny, a kobieta została zatrzymana.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Po wytrzeźwieniu 39-latce postawiono zarzut. Jak podaje wlkp24.info, chodzi o narażenie małoletniego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Równocześnie kobieta ma zostać skierowana na przymusowe leczenie, o sytuacji powiadomiono też Sąd Rodzinny.

39-latce grozi 5 lat więzienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro