Reklama
Reklama

Rondo przy Dworcu Autobusowym i Avenidzie notorycznie zastawiane przez auta. Czytelnik: "Może warto zainstalować kamerę?"

Zdjęcie z 2015 roku, na którym widać auta stojące na wysepce przy rondzie | fot. Łukasz
Zdjęcie z 2015 roku, na którym widać auta stojące na wysepce przy rondzie | fot. Łukasz

O tym problemie pisaliśmy już kilka lat temu, ale wciąż jest aktualny.

- Notoryczny postój pojazdów na rondzie przy Avenidzie. Czy epoznan może nagłośnić sprawę notorycznego zatrzymywania pojazdów taxi i nie tylko przy rondzie Avenida? Jeżdżę rondem codziennie i praktycznie codziennie przejeżdżam obok taksówki (i nie tylko) stojącej na środku ronda. Jest tam postawiony zakaz postoju ale notorycznie wszyscy go łamią. Może warto by zainstalować kamerę do nabijania pieniędzy? Może straż miejska i policja tym tematem się zajmie? - napisał do nas Krzysztof.

Chodzi o rondo Szczęśliwej Podróży, które znajduje się przy wejściu do Avenidy i na Dworzec Autobusowy. Już w 2015 roku nasz Czytelnik zwracał uwagę, że kierowcy, którzy nie chcą wjechać na parking centrum handlowego, ustawiają pojazdy na rondzie lub na wysepce przy nim. Zarząd Dróg Miejskich wyjaśniał nam wówczas, że zgodnie z przepisami parkowanie, zatrzymywanie się w tym miejscu jest zabronione.

Poprosiliśmy straż miejską o komentarz w tej sprawie. Przypomnijmy jednak, że strażnicy miejscy pojawiają się w tym rejonie regularnie. A powodem jest wjeżdżanie kierowców samochodów osobowych w rejon peronów na Dworcu Autobusowym. Tymczasem wjeżdżać tu mogą jedynie autobusy, o czym informują znaki. Interwencje, o których informowano nas w ostatnich latach to także długotrwałe pozostawianie samochodów na odcinku objętym zakazem postoju przy dworcu, co uniemożliwia wysadzenie osób udających się w podróż, parkowanie za linią ciągłą, parkowanie przed przejściem dla pieszych, spożywanie alkoholu i palenie papierosów w miejscach objętych zakazem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
46.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro