Reklama
Reklama

Majówka w Arboretum Kórnickim. "Magnolie są teraz w pełni kwitnienia i wyglądają przepięknie"

fot. Arboretum w Kórniku FB
fot. Arboretum w Kórniku FB

W majówkę można wziąć udział w spacerze z przewodnikiem.

Arboretum Kórnickie zaprasza wszystkich miłośników przyrody do odwiedzenia swojego parku. Przekazuje przy tym kilka praktycznych informacji. - Warto przed wybraniem się do Kórnika sprawdzić rozmieszczenie parkingów w okolicy (z pewnością wiele z nich będzie zapełnionych) - przyznają pracownicy. Poniżej mapka z parkingami. Nie powinno nikogo dziwić, że obecnie w arboretum królują magnolie. - Są teraz w pełni kwitnienia i wyglądają przepięknie - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W majówkę, a więc od 1 do 3 maja o 12.00 i 14.00 każdy ze zwiedzających będzie mógł wziąć udział w spacerze z pracownikiem ogrodu, który będzie opowiadać o magnoliach, historii parku i innych ciekawostkach. - Spacer przewidziany jest dla zwiedzających indywidualnych. Udział jest bezpłatny, obowiązuje tylko bilet lub karta wstępu. Nie ma konieczności zgłaszania udziału.

Na 2 maja zaplanowano wspólne czytanie pod magnoliami. W tym roku będzie to czytanie wierszy Wisławy Szymborskiej.

Arboretum od poniedziałku jest czynne w godzinach 10.00 - 19.00, a bilety kosztują 12 złotych (normalny) i 9 złotych (ulgowy).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
49.33 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro