Reklama
Reklama

Kampania wyborcza nabiera tempa

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Do Eurowyborów zostały trzy tygodnie. Politycy mają niewiele czasu, żeby zachęcić wyborców do udziału w głosowaniu. W sobotę, wielkopolską kampanię wyborczą rozpoczęły dwie partie: Prawo i Sprawiedliwość oraz Unia Polityki Realnej.

Hasłem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości jest "Więcej dla Polski". PiS na spotkaniu z wyborcami, które odbyło się w Pałacu Działyńskich, krytykował politykę rządu. Mimo to kandydaci zadeklarowali współpracę w ławach Parlamentu Europejskiego. Lider listy PiS - Konrad Szymański zaprezentował własne hasło wyborcze: "Czasem trzeba umieć powiedzieć NIE".

Z kolei na sobotniej konwencji Unii Polityki Realnej obecnych było około 30 osób. Lider listy UPR w Wielkopolsce Andrzej Józwiak, opowiedział się przeciwko Traktatowi Lizbońskiemu. Ponadto partia ta nie chce przyłączyć się do żadnej frakcji politycznej w Parlamencie Europejskim.

Również sobotę odbyło się spotkanie kandydatów z listy Libertas z wyborcami. Anna Sobecka - otwierająca wielkopolską listę, oświadczyła w Poznaniu, że jest przeciwna Traktatowi Lizbońskiemu. Spotkanie odbyło się przy kościele Bożego Ciała w Poznaniu, wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób.

W niedzielę odbędzie się debata "jedynek" PO i PiS Poznaniu - Filipa Kaczmarka i Konrada Szymańskiego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro