Reklama
Reklama

W środę zamkną ulice w centrum miasta. Na kilka godzin

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

To na czas obchodów święta Konstytucji 3 Maja w Poznaniu.

Uroczystości w stolicy Wielkopolski rozpoczną się o godzinie 10:30 od mszy św. w poznańskiej farze. O godzinie 11:15 na placu Wolności pojawi się Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, która zagra koncert. Główne uroczystości rozpoczną się w samo południe. Orkiestra odegra hymn państwowy. Po podniesieniu biało-czerwonej flagi odczytana zostanie preambuła do Konstytucji 3 Maja, żołnierze oddadzą salwę honorową, następnie przemówienie wygłosi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

"Pododdziały wystawią: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych, 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego na Krzesinach, policja, służba więzienna oraz straż pożarna. W tym roku dołączy także kompania honorowa wystawiona przez Kompanię Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Dęblina, która zazwyczaj bierze udział w obchodach w Warszawie. Uroczystości na placu Wolności zakończy defilada pododdziałów" - informują miejscy urzędnicy.

W związku z obchodami w godzinach 10:30-13:30 wprowadzone zostaną czasowe zmiany organizacji ruchu w rejonie placu Wolności i ulic sąsiednich.

"Od godziny 10:30 dynamicznie zamykane dla ruchu pojazdów będą kolejne odcinki ul. Nowowiejskiego od ul. Kościuszki do pl. Wolności, w tym skrzyżowania ul. Nowowiejskiego z ul. Młyńską i ul. 23 Lutego" - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Na czas defilady pododdziałów ok. godz. 11:45-12:00 oraz ok. 12:45-13:00 wstrzymywany będzie także ruch jezdnią po północnej stronie placu Wolności, w tym dojazd do parkingu podziemnego.

"Wyłączona zostanie ul. F. Nowowiejskiego na odcinku od ul. 23 Lutego do pl. Wolności. Dynamicznie regulowany będzie też ruch w okolicy płyty placu. Wjazd i wyjazd z parkingu pod płytą placu może być czasowo utrudniony podczas przemarszu pododdziałów" -dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro