Reklama
Reklama

Pierwsze chodniki na Starym Rynku już gotowe. Restauratorzy rozstawili stoliki, prezydent życzy "udanej majówki"

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Prace na kolejnych fragmentach wciąż trwają.

Pierwsze fragmenty chodników na Starym Rynku widać było już od kilku tygodniu. Najpierw pojawiły się między ul. Wrocławską a Świętosławską, czy pomiędzy ulicami Paderewskiego i Franciszkańską. "Zależy nam na tym, by na części nowej nawierzchni już w weekend majowy restauratorzy mogli ustawić stoliki. Większość chodników powinna być gotowa wiosną, by w sezonie letnim lokale mogły działać w możliwie najszerszym zakresie. Takim, na jaki pozwolą warunki na placu budowy" - zapowiadał kilka dni temu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W piątek prezydent w swoim wpisie na portalu społecznościowym zauważył, że część ogródków już się pojawiła. "Na Starym Rynku sukcesywnie pojawiają się nowe chodniki wzdłuż kamienic. Dzięki temu restauratorzy mogą już ustawiać stoliki na zewnątrz swoich lokali. Pozostaje trzymać kciuki za pogodę. Udanej majówki" - napisał.

Kolejne ogródki gastronomiczne będą mogły pojawiać się sukcesywnie po zakończeniu kolejnych prac. "Pierwsze stoliki na nowych chodnikach na Starym Rynku już się pojawiły. Wraz z postępem prac będzie ich sukcesywnie przybywać. Na ukończeniu są chodniki na odcinkach między ul. Wrocławską a Świętosławską oraz ul. Franciszkańską i Zamkową.Wykonawca układa też płyty chodnikowe na pozostałych fragmentach wzdłuż pierzei południowej i zachodniej. Kolejne odcinki będą budowane w miejscach, gdzie postęp prac na to pozwoli. Większość chodników powinna być jeszcze tej wiosny, by w sezonie letnim lokale mogły działać w możliwie najszerszym zakresie - na tyle, na ile pozwolą warunki na placu budowy" - mówiła w piątek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Joanna Żabierek, rzeczniczka prasowa prezydenta Poznania i urzędu miasta.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro