Reklama

Ruszają atrakcje nad Wartą. Jakie w tym roku?

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Miasto podało, co przygotowano dla mieszkańców.

W tym roku poznaniacy mogą już korzystać w pełnym zakresie z wyremontowanych brzegu rzeki - zamiast betonowych płyt pojawiły się tu przepuszczalne umocnienia. - Jeszcze w tym roku rozpoczniemy kolejną dużą inwestycję. Budowa mostów Berdychowskich dla pieszych oraz rowerzystów nad Wartą i Cybiną ułatwi przemieszczanie się między Jeziorem Maltańskim i Politechniką Poznańską a centrum Poznania - zaznacza Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Z jakich atrakcji będzie można korzystać w tegorocznym sezonie? 1 maja ruszy przystań rzeczna w Starym Porcie. Można w niej będzie bezpłatnie zacumować łódź. Także 1 maja działać zacznie wypożyczalnia motorówek. - Aby zobaczyć miasto z innej perspektywy, nie będzie potrzebny patent sternika motorowodnego - wystarczy dowód osobisty i krótkie przeszkolenie. Przeprowadzane jest ono na miejscu dla każdego wybierającego się na rejs po Warcie - zaznacza magistrat.

Od 20 maja kursować zacznie tramwaj wodny. Kursy mają się odbywać w weekendy na dwóch trasach. - W kierunku północnym od przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry - ul. Panny Marii do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek wyrusza o godz. 11:00 oraz 17:00, w niedziele zaś o godz. 14:00. Druga trasa, w kierunku południowym prowadzić będzie: od przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry - ul. Panny Marii przez przystanek przy ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo) aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek rozpoczyna rejs o godz. 14:00, a w niedziele o godz. 11:00 i 17:00.

Wszystkie te atrakcje będą dostępne dla mieszkańców do 27 sierpnia. Ale to nie koniec. W tym roku nad rzeką działać będzie kilka miejsc. Już funkcjonują KontenerART, Ogród Szeląg, Stary Port na cyplu Warty oraz Nurt przy moście Królowej Jadwigi. - Na wysokości politechniki przy ul. Przystań, 29 kwietnia startuje Barbarka ze strefą relaksu i gastronomią. W tej okolicy w trakcie sezonu odwiedzić będzie można także Rojber Plażę i Burger Kont. W przygotowaniu jest także przetarg na najem nieruchomości na wysokości osiedla Piastowskiego (plaża Rataje). Ponadto na prywatnych gruntach działać będą Brzeg Wschodni oraz Klub na Fali, a w budynku Łazienek Rzecznych nowa restauracja OT.Warta.

Nad Wartą już jakiś czas temu pojawiły się kosze na śmieci, z których mogą korzystać mieszkańcy. Od piątku będą tu także dostępne toalety tymczasowe, które codziennie mają być serwisowane, dezynfekowane i wyposażane w papier toaletowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro