Reklama
Reklama

Koniec komunikacyjnego koszmaru mieszkańców Plewisk. Otwierają nowy wiadukt w ciągu Kolejowej

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Oficjalne otwarcie zaplanowano na 10.00, a pierwsi kierowcy mają wjechać na trasę o 10.30.

Mieszkańcy podpoznawńskich Plewisk nie mają w ostatnich miesiącach łatwo. Z jednej strony zmagają się z utrudnieniami związanymi z budową węzła przesiadkowego z bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi na ulicy Grunwaldzkiej. Z drugiej strony, od 31 maja ubiegłego roku nie mogą korzystać z przejazdu kolejowego na ulicy Kolejowej na granicy Plewisk i Skórzewa. To z niego korzystali kierowcy, którzy chcieli ominąć utrudnienia na Grunwaldzkiej.

Dobra informacja jest taka, że utrudnienia dobiegają końca. Już w piątek o 10.30 pierwsi kierowcy wjadą na nowy wiadukt, który powstał na ulicy Kolejowej. - Kierowcy wyjeżdżający z Plewisk w kierunku Skórzewa będą korzystać z przejazdu nowym wiaduktem, w sposób bezpieczny i bezkolizyjny. Wiadukt zbudowany został według koncepcji projektowej zleconej przez Gminę Komorniki w roku 2019 i spełnia wszystkie wymogi nowoczesnych obiektów komunikacyjnych - wyjaśnia Gmina Komorniki. - Bezkolizyjne skrzyżowanie zastąpiło dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy. Na wiadukcie ruch odbywać się będzie po 2 pasach, o łącznej szerokości 6 m. Piesi i rowerzyści mają do dyspozycji ścieżki o szerokości każda 2,5 m. Obiekt posiada również oświetlenie drogowe, które poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nowy wiadukt ma nośność do 40 ton, zgodnie z wymogami dla obiektów inżynieryjnych na głównych traktach komunikacyjnych - dodaje.

Inwestycja kosztowała ponad 25 milionów złotych, z czego najwięcej wyłożyła Gmina Komorniki - prawie 12 mln złotych. Blisko 8 mln złotych dały PKP PLK, a ponad 5 mln złotych Gmina Dopiewo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro