Reklama

Kolejne radary pojawią się na poznańskich ulicach. Wiadomo gdzie!

fot. ZDM
fot. ZDM

To radary z wyświetlaczami prędkości nadjeżdżających pojazdów.

W najbliższych miesiącach pojawią się trzy takie urządzenia. "Najpóźniej do końca czerwca zamontujemy dwa urządzenia na ul. Kotowo, na odcinku pomiędzy ulicami Uradzką a Sąsiedzką oraz jedno na ul. Kowalewickiej, pomiędzy ul. Cedzyńską a ul. Radyńską" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Podobne funkcjonują już w wielu punktach Poznania. Jak zapewniają przedstawiciele ZDM, w ich rejonie kierowcy, nie tylko ci poruszający się zbyt szybko, zmniejszają prędkość, którą jadą. Wpływa to pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu.

"Zasada działania urządzeń jest następująca: radar mierzy prędkość nadjeżdżającego pojazdu. Jeśli jest w dopuszczonych granicach, na danym odcinku drogi, to można zobaczyć z jaką prędkością się jedzie. Jeśli jest za wysoka to pojawia się graficzna i słowna informacja o tym by zwolnić" - tłumaczy rzeczniczka.

Koszt zakupu urządzeń oraz ich montażu to 44 tysiące złotych. Środki pochodzą z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. To jeden z projektów, na który głosowali mieszkańcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro