Reklama
Reklama

Tramwaje w centrum coraz bliżej. Rozpoczęto montaż drutu jezdnego

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Miasto ogłosiło, że tramwaje przejadą kolejnymi wyremontowanymi ulicami 13 maja.

- Sieciowcy zaczynają montaż drutu jezdnego odcinek Św. Marcin - Gwarna - napisał do nas Czytelnik. To kolejny etap prac przybliżający mieszkańców do powrotu tramwajów do centrum miasta w pełnym zakresie. A władze Poznania w środę ogłosiły, że tramwaje wrócą na ulice Fredry, Mielżyńskiego i Święty Marcin 13 maja, a więc za nieco ponad dwa tygodnie.

Wiadomo już, że tramwaje linii nr 16 będą jeździły przez Święty Marcin od Gwarnej do Al. Marcinkowskiego wahadłowo, po jednym torze w dwóch kierunkach. - Przed ul. Kościuszki zamontowany zostanie specjalny, tymczasowy rozjazd nakładkowy, który zostanie usunięty po udostępnieniu wszystkich tras w centrum. Umożliwi on przejazd w obu kierunkach między ul. Gwarną a rejonem ul. Piekary i Al. Marcinkowskiego i zmianę toru. Nakładka to rozwiązanie tymczasowe - gdy już nie będzie potrzebna, to nawierzchnia przy torowisku zostanie przywrócona do stanu pierwotnego - zaznaczają urzędnicy.

- Pasażerowie od 13 maja będą mogli wysiadać i wsiadać do tramwaju na przystanku przy Zamku. Dzięki inwestycji powstał tam także bliźniaczy przystanek dla tramwajów jadących w kierunku ronda Kaponiera. Wcześniej pasażerowie mieli możliwość korzystania jedynie z tego w stronę centrum. Przystanek przy Zamku będzie stopniowo zyskiwał docelowe wyposażenie, takie jak wiaty i ławki - dodają.

Co istotne, Święty Marcin między Gwarną i mostem Uniwersyteckim wciąż będzie placem budowy, a więc konieczne będzie tu zachowanie ostrożności. Planowany termin ukończenia inwestycji na tym terenie to lato.

Sporo zadziało się także na ulicach Fredry i Mielżyńskiego. - Zużyta infrastruktura torowa wymieniona została na całym odcinku od mostu Teatralnego do pl. Cyryla Ratajskiego - zamontowane zostały nowe szyny, płyty torowe i sieć trakcyjna. Nową nawierzchnię zyskała platforma przystanku Most Teatralny od strony ul. Fredry. Ułożono również nową nawierzchnię bitumiczną jezdni przy torowisku między mostem a al. Niepodległości. Zmiany widać też na placu Cyryla Ratajskiego, gdzie oprócz torowiska i trakcji, wymieniona została także nawierzchnia platform przystankowych. Ponadto pod ul. Mielżyńskiego wymieniona została infrastruktura wodno-kanalizacyjna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro