Reklama
Reklama

Pracownicy Allegro założyli związek zawodowy. Chcą upublicznienia "widełek płacowych" i inflacyjnego wyrównania wynagrodzeń

Tu siedzibę ma Allegro. | fot. materiały prasowe
Tu siedzibę ma Allegro. | fot. materiały prasowe

Zaczął działać w środę.

Allegro od początku istnienia ma swoją główną siedzibę w Poznaniu i obecnie zatrudnia około 3000 pracowników. Od środy część z nich jest zrzeszona w Związku Zawodowym Pracowników Allegro Komisji OZZ Inicjatywa Pracownicza. - Reprezentujemy osoby ze wszystkich spółek i działów Grupy Allegro. Łącząc różne perspektywy, zebraliśmy pierwsze postulaty i przedstawiliśmy je zarządowi - wyjaśniają założyciele związku. - Jako osoba współtworząca Związek, będziesz mieć wpływ na plan działań i sprawy, którymi się zajmujemy. Chcemy poznać Twój głos i włączyć Cię w sieć wsparcia, którego udzielamy ponad podziałami na spółki, obszary czy role. Zależy nam na zbudowaniu dużej, solidarnej i inkluzywnej reprezentacji pracowników. Chcemy razem kształtować przyjazne i sprawiedliwe miejsce pracy - dla wszystkich - dodają.

O jakie postulaty chodzi? Po pierwsze związkowcy chcą, aby głos pracowników był uwzględniany przy podejmowaniu decyzji dotyczących spraw pracowniczych. Po drugie, chcą przejrzystej siatki płac i warunków zatrudnienia, dlatego domagają się m.in. upublicznienia widełek płacowych dla wszystkich stanowisk w grupie. Piszą też o inflacyjnym wyrównaniu wynagrodzeń. Dodatkowo chcą m.in. zmiany systemu ocen pracowniczych, uzdrowienia procedury rozwiązywania sytuacji spornych oraz zmiany priorytetów w działach Human Resources.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro