Reklama
Reklama

Będą budować kolejne mieszkania komunalne w Poznaniu. Jest przetarg

Wizualizacja | fot. ZKZL
Wizualizacja | fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił przetarg na budowę pierwszego z siedmiu nowych budynków jakie powstaną przy ulicy Darzyborskiej.

To już kolejna inwestycja spółki powstająca w tej okolicy. Pierwsze 50 mieszkań przy ul. Darzyborskiej zostało oddane w 2020 roku.

Jak się dowiadujemy, pól inwestycyjnych przy ul. Darzyborskiej jest więcej i właśnie teraz ZKZL ogłosił przetarg na budowę pierwszego z siedmiu budynków - jest to rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji, która docelowo ma zapewnić 252 mieszkania w 7 budynkach.

"Zakres tego etapu inwestycji obejmuje budowę czterokondygnacyjnego budynku, w którym powstanie łącznie 15 mieszkań. Zaprojektowanych zostało 14 mieszkań dwupokojowych oraz jedno mieszkanie jednopokojowe z oddzielną kuchnią dostosowane do potrzeb osób z niepełnoprawnościami. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony. Dodatkowo w ramach prac inwestycyjnych wykonawca będzie zobowiązany do wykonania niezbędnej infrastruktury towarzyszącej takiej jak droga wewnętrzna, chodniki czy miejsca postojowe. Elementem zamówienia jest również zagospodarowanie terenu otaczającego budynki, w tym zieleń i mała architektura" - informuje Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Oferty można składać do 12 maja do godziny 11:00 poprzez platformę zakupową. Budowa budynku przy ul. Darzyborskiej potrwa ok. 12 miesięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro