Reklama
Reklama

Rysują serca pod poznańską operą. Tęsknią za swoimi dziećmi. Byli dotknięci alienacją rodzicielską

fot. Karolina Tkaczyńska
fot. Karolina Tkaczyńska

Chodzi o spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Nasze Dzieci-Razem Przeciw Alienacji w Rodzinie.

Pod Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu przy ul. Fredry 9 spotkali się rodzice, którzy doświadczyli alienacji. 25 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Świadomości o Alienacji Rodzicielskiej, dlatego właśnie we wtorek spotkali się rodzice dotknięci tym przykrym doświadczeniem.

Podczas spotkania pod poznańską operą rodzice malowali kredami serca - Dla wielu z nas jest to jedyna okazja, aby zostawić wiadomość dla Naszych Dzieci, że Je kochamy i że Tęsknimy oraz aby kolejny raz pokazać światu, że alienacja rodzicielska istnieje i że dotyka ludzi żyjących obok - napisał organizator spotkania w mediach społecznościowych.

Jak wyjaśniają eksperci wetalk.pl - alienacja rodzicielska to zespół świadomych, bądź nieświadomych zachowań głównego opiekuna, prowadzących do powstania nieprawidłowości w relacji pomiędzy dzieckiem, a rodzicem niesprawującym bezpośredniej opieki. Chodzi również o przypadki, w których matka i ojciec doświadczają alienacji rodzicielskiej przez babcię lub dziadka. Do przykładowych zachowań powodujących alienację eksperci zaliczają: obwinianie przy dziecku jednego z rodziców za rozpad małżeństwa, utrudnianie dziecku kontaktu z jednym z rodziców, stawianie barier, które uniemożliwiają jednemu z rodziców pozyskiwanie bieżących informacji o dziecku, czy nawet próba zmiany dziecku nazwiska.

Pod poznańską operą powstało mnóstwo serduszek z imionami dzieci, za którymi tęsknią ich rodzice.

Najbardziej borykamy się z brakiem wiedzy merytorycznej w polskim sądownictwie rodzinnym. Mechanizmy powstawania stanu alienacji rodzicielskiej u dzieci w sytuacji rozstania rodziców, albo nie są znane zarówno biegłym sądowym, kuratorium sądowym jak i sędziom rodzinnym albo celowo są wykorzystywane w celu osiągnięcia korzyści materialnych określonych grup zawodowych, które zyskują na eskalacji konfliktu pomiędzy rodzicami. Urządzają konkurs na lepszego z rodziców. W konkursie zawsze ktoś jest wygrany a ktoś przegrany. Zawsze przegrane jest dziecko tracąc więź z jednym z rodziców. Jako rodzice alienowani jesteśmy wyobcowani z życia naszych dzieci przy pełnej wiedzy sędziów rodzinnych że taka sytuacja jest - powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro