Reklama
Reklama

Zaniedbany teren przejdzie metamorfozę. Będzie naturalny plac zabaw, ławki i leżaki

Tak ma wyglądać teren. | fot. ZZM Poznań
Tak ma wyglądać teren. | fot. ZZM Poznań

Cieszyć się mogą mieszkańcy Świerczewa.

Chodzi o teren przy ulicy Burszty o powierzchni 4136 metrów kwadratowych, który jest miejscem spływu wód opadowych do cieku Górczynka. - Przy projektowaniu tego obszaru jednym z celów jest, aby jak najwięcej deszczówki trafiało do niecek i rowów. Dodatkowe ilości wody zasilą istniejące siedliska roślinne, szczególnie w zachodniej, tzw. dzikiej, części terenu. To cenny przyrodniczo fragment, który pozostanie w niezmienionej formie. W miejscu suchego trzcinowiska pojawi się łąka kwietna, zasilana wodą ze spływu powierzchniowego ścieżek i "dzika" strefa z naturalną roślinnością odpowiednią dla terenów suchych i dobrze oświetlonych - podaje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Wiadomo, że w środkowej części terenu pojawi się nowe miejsce dla dzieci - naturalny plac zabaw, który zostanie wkomponowany w istniejącą zieleń. - Pojawią się elementy zabawowe z naturalnych materiałów, tj. pieńki i kłody oraz szałasy wierzbowe i wiklinowe. Istniejące drzewa, krzewy i pnącza stworzą dodatkowo naturalną altanę pod koronami. Teren będzie miał charakter sensoryczny z różnymi nawierzchniami, otoczony okorowanymi kłodami drewna.

Dodatkowo będą tam też ścieżki mineralne i ławki, a między drzewami ustawione zostaną leżaki parkowe, będzie też miejsce ze stojakami rowerowymi. Prace ruszą jeszcze w tym tygodniu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro