Reklama
Reklama

Nietypowy autobus wyjechał na ulice. W ramach testów wozi pasażerów po Poznaniu

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

To eCitaro G - przegubowy autobus miejski z napędem elektrycznym.

Jak wyjaśnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, autobus może zabrać na pokład 117 osób, w tym 46 na miejscach siedzących. - To pojazd pełnobateryjny, ładowany jedynie poprzez wtyczkę plug-in (nie jest wyposażony w pantograf). Producent informuje, że dzięki zastosowaniu baterii o dużej pojemności zasięg autobusu jest porównywalny z zasięgiem autobusu konwencjonalnego - zdradza przewoźnik.

W co wyposażono elektryka? - Ma asystenta skrętu oraz aktywnego asystenta hamowania. Zastosowane rozwiązania ograniczają ryzyko kolizji: system ostrzega przed niebezpieczeństwem zderzenia, a w przypadku poważnego zagrożenia automatycznie inicjuje hamowanie. Autobus jest również wyposażony w aktywne zawieszenie, które kompensuje dużą masę pojazdu, co poprawia bezpieczeństwo i komfort prowadzenia.

Nietypowy, jak na Poznań, autobus, pojawił się pierwszy raz na poznańskich ulicach w poniedziałek. Pasażerowie mogą się nim przejechać na. Liniach 163, 182 i 193, a testy będą trwały do 8 maja. Pojazd został przekazany na testy przez spółkę EvoBus Polska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro