Reklama
Reklama

Piękna pogoda przyciągnęła nad Wartę tłumy. Sezon rozpoczęła kolejna miejscówka

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Tereny nad Wartą z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Choć Miasto już w lutym podkreślało, że najistotniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku nad rzeką, a to spore koszty i na atrakcje mogło już środków nie wystarczyć. Ostatecznie podjęto inną decyzję. W tym sezonie znowu będzie można skorzystać z wielu atrakcji - jak zwykle na samej rzece oraz nad rzeką. Podczas marcowej sesji radni zatwierdzili przesunięcie niewykorzystanych środków, co pozwoli na sfinansowanie sezonowych atrakcji nad Wartą. Wśród nich wymienia się nie tylko uruchomienie wypożyczalni, przystani i tramwaju wodnego, ale też plenerowe kino w ramach festiwali filmów animowanych Animator, koncert szant czy Majówkę w Bramie Poznania i Rzekę Żywą.

Z dnia na dzień otwierają się kolejne miejscówki. Do KontenerArt i Ogrodu Szeląg w ostatnich dniach dołączyła też kolejna - Stary Port Poznań.
Poznaniacy bardzo chętnie wybierają się nad Watę. W ostatnich dniach, kiedy za oknami mamy prawdziwą wiosnę były tłumy.

Jak każdego roku Miasto apeluje o utrzymanie porządku. "W utrzymaniu porządku kluczową rolę do odegrania mają także sami poznaniacy, którzy powinni pamiętać o zabraniu śmieci po sobie. Przypomnijmy, za zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat do 500 zł" - informują miejscy urzędnicy.

Na terenach nadwarciańskich zlokalizowano już 135 dużych pojemników na szkło, odpady zmieszane czy tworzywa sztuczne i papier, a także 16 betonowych koszy na popiół i żar z grilla. Będą one stały nad Wartą do końca września. Ponadto przez cały rok wzdłuż Wartostrady i przy schodach zlokalizowanych jest także 170 koszy na śmieci, które pomagają utrzymać porządek także przed i po sezonie wiosenno-letnim.

Od 28 kwietnia nad rzeką ustawione zostaną także toalety tymczasowe, które są codziennie serwisowane, dezynfekowane, wyposażone w papier toaletowy oraz płyn dezynfekujący.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro