Reklama
Reklama

Skrzyżowanie ulic Bukowska-Przybyszewskiego wciąż nieprzejezdne. Doszło do poważnej awarii

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

Prace mogą potrwać do poniedziałku. Do tego czasu tramwaje linii 7 oraz autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 kursują zmienionymi trasami. Z utrudnieniami powinni się liczyć także kierowcy.

Pracownicy MPK Poznań od piątkowego wieczoru usuwają awarię, do której doszło na torowisku na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego. "Z uwagi na stwierdzone poważne uszkodzenie szyn konieczna okazała się ich pilna wymiana. Prace trwają - służby torowe działają na miejscu, aby jak najszybciej umożliwić powrót do stałej organizacji ruchu i transportu publicznego, aktualnie jednak wiele wskazuje na to, że będzie to możliwe dopiero w poniedziałek" - informują przedstawiciele MPK.

Na czas wykonania koniecznych prac tramwaje linii 7 skierowano do pętli Budziszyńska. Ograniczenie ruchu kołowego na skrzyżowaniu Przybyszewskiego-Bukowska wymusiło również zmiany na liniach autobusowych. "Autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 jadące od strony ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku "Polna Szpital" skręcają w ul. Przybyszewskiego a następnie zawracają na skrzyżowaniu z ulicą Szamarzewskiego. Autobusy z przeciwnego kierunku po obsłużeniu przystanku "Grodziska" zawracają na skrzyżowaniu z ul. Marcelińską , następnie dojeżdżają do Bukowskiej i dalej po trasie w kierunku Kaponiery - informuje MPK.

Pasażerowie podróżujący tramwajami linii 7 wzdłuż ulicy Przybyszewskiego mogą korzystać z linii 182, 191 i 193 między przystankami "Żeromskiego" i "Ogrody" a "Grochowska" (linie 169, 182) i "Stadion Miejski" (linie 191, 193), z linii 169 między przystankami "Grochowska" a "Bukowska" oraz z linii 163 między przystankami "Bukowska" i "Polna Szpital" a "Stadion Miejski".

Z utrudnieniami powinni się liczyć także kierowcy: przejazd Bukowską przez skrzyżowanie jest niemożliwy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
28.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro