Reklama

Ogromna tragedia w jednym z domów pod Ostrzeszowem. Są nowe informacje

fot. OSP Kobyla Góra
fot. OSP Kobyla Góra

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, do ogromnej tragedii doszło w Kobylej Górze

W czwartek w jednym z domów jednorodzinnych znaleziono zwłoki dwóch dziewczynek w wieku 9 i 13 lat. Ich matka z obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Makabrycznego odkrycia dokonał ojciec dzieci.

Trzecie dziecko 19-letka z niepełnosprawnością w czasie tragedii przebywała w szkole.

W czwartek dziennikarz "Gazety Wyborczej" rozmawiał z policjantami, którzy chcą zachować anonimowość. "Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z podwójnym zabójstwem i nieudolną próbą samobójczą. Dzieci zabiła matka" - powiedzieli i dodali, że wcześniej w rodzinie nie odnotowywano żadnych interwencji.

Jak poinformował w czwartek w rozmowie z TVN24.pl prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, postępowanie prowadzone jest w sprawie o zabójstwo.

Do sprawy wraca dziś Polska Agencja Prasowa. Jak ustalono 47-latka na przełomie marca i kwietnia przysłała do sądu pismo, do wydziału rodziny i nieletnich. To zainteresowało i zaniepokoiło sąd. Chodzi o treść pisma. "Była nielogiczna, dziwna i budząca niepewność. Dlatego zdecydowano o wszczęciu z urzędu postępowania w celu ustalenia, co dzieje się w rodzinie, czy ma miejsce coś niepokojącego" - mówi w rozmowie z PAP wiceprezes Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie Barbara Sabała-Bronś.

Sąd zwrócił się o wydanie opinii do urzędów, które mogły wnieść coś do sprawy. To, że takie pismo wpłynęło do szkoły, potwierdziła w rozmowie z PAP dyrektorka Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze Joanna Ciachera-Raduła. Dodała, że nie zdążyła dotrzeć odpowiedź. Podkreśliła też, że zachowanie dzieci nie wzbudzało żadnych podejrzeń. Wychowaniem dzieci zajmowała się mama, a ojciec ciężko pracował.

Ustalono też, że matka miała wyznaczone spotkanie w sądzie na ubiegłą środę. Sprawa dotyczyła najstarszej córki i ewentualnej zmiany opiekuna prawnego. Wcześniej sąd wyznaczył do tego matkę i chciano mieć pewność, że nic w tej kwestii się nie zmieni. Chodziło jedynie o rozeznanie. 47-latka na spotkaniu się nie pojawiła. Następnego dnia doszło do tragedii.

W najbliższym czasie ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro