Reklama

W jednej z poznańskich galerii można się dziś za darmo przebadać od stóp do głów

fot. tomwieden z Pixabay
fot. tomwieden z Pixabay

Akcja potrwa do godziny 20:00.

W centrum handlowym Avenida Poznań rusza wiosenna edycja organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland akcji "Zdrowie pod kontrolą". To finał Tygodnia Zdrowia, w którym odwiedzający centrum mogą zrobić między innymi USG tarczycy lub wykonać badanie glikemii, skorzystać z masażu fizjoterapeutycznego czy przeglądu stomatologicznego.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Kampania ma na celu prozdrowotną edukację lokalnej społeczności i dostęp do podstawowej diagnostyki medycznej. "Avenida od lat wspiera akcje promujące odpowiedzialny i zdrowy tryb życia, dlatego w naszym centrum postanowiliśmy włączyć się w "Zdrowie pod kontrolą", by wspólnie z organizatorami uświadamiać, jak ważne jest zdrowie i co zrobić, by cieszyć się nim na co dzień"- mówi dyrektor centrum handlowego Avenida Poznań, Katarzyna Korpak.

W ramach akcji w Avenidzie, 22 kwietnia od godz. 10:00 do 20:00, klienci centrum spotkają się ze studentami medycyny, którzy nie tylko podzielą się wiedzą, ale przede wszystkim zaoferują swoją pomoc. "Nie braknie punktów edukacyjnych, jak "Ratowanie na Spontanie" z nauką pierwszej pomocy, "Marrow Hero" zachęcającego do oddawania szpiku kostnego, "Remember" dotyczącego profilaktyki nowotworów jąder, czy PinkLips o nowotworach narządów kobiecych. Odwiedzający będą mieli również możliwość kontroli ciśnienia i badania glikemii w strefie "Serce masz tylko jedno", w "Zdrowym Żywieniu" dokonają pomiaru masy ciała i analizy jego składu, "Profilaktyka stomatologiczna" zaoferuje przegląd stomatologiczny, a w oddzielnym punkcie będzie można wykonać USG tarczycy. Wizytujący centrum w punkcie "Psychiatria też dla ludzi" wypełnią test przesiewowy na depresję. Z kolei tajniki recept i farmakoterapii będzie można poznać przy stanowisku "Farmacja w pigułce". Na miejscu klienci zapoznają się z ofertą usług Narodowego Funduszu Zdrowia. Najmłodsi będą bawili się na zajęciach w specjalnie przygotowanym dla dzieci Szpitalu Pluszowego Misia" - informują organizatorzy.

Akcja objęta jest merytorycznym patronatem Konsultanta Krajowego ds. Diabetologii prof. dr hab. Krzysztofa Strojka. Patronat honorowy objęli Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Tykarski, NFZ Oddział Poznań, Prezydent Miasta Poznań i Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro