Reklama

Poznańskie Juwenalia jednak bez kontrowersyjnego artysty. Jego zdaniem feminizm to choroba psychiczna

fot. Juwenalia Poznań
fot. Juwenalia Poznań

Chodzi o Malika Montanę.

W poniedziałek informowaliśmy, że po koronawirusowej przerwie do Poznania wracają Juwenalia. Odbędą się w dniach 18 - 20 maja w Parku Jana Pawła II. Zapowiedziano też pierwsze gwiazdy - m.in. Zalewskiego, Vito Bambino, Guziora, a także Malika Montanę i to ten ostatni artysta wzbudził spore kontrowersje. Wielu poznaniakom nie spodobało się, że raper wystąpi w naszym mieście, a szczególnie, że występ ma mieć miejsce w trakcie studenckiej imprezy. Powód? Wskazywanie na seksizm, promowaną przez niego przemoc w tekstach, a także nazywanie feminizmu chorobą psychiczną.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W czwartek organizatorzy Juwenaliów poinformowali, że koncert Malika Montany jednak się nie odbędzie. - To nie jest oświadczenie, bo te zamknięte są na dialog. Brakuje nam jednak słów jakimi mielibyśmy opisać hejterską relację pomiędzy wykonawcą a uczestnikami jego imprez, którą mogliśmy obserwować przez ostatnie kilkadziesiąt godzin. Wybieramy naszych artystów według jasnych kryteriów, w których szukamy różnorodnych nurtów muzycznych cieszących się Waszym uznaniem. Są jednak wartości jak wzajemny szacunek i kultura, które są znacznie ważniejsze niż popularność i kreacja medialna - napisali w mediach społecznościowych. - W związku z powyższym Malik Montana nie wystąpi na poznańskich juwenaliach. Święto studentów i mieszkańców Poznania organizowane w formule "Złączeni, ale nie spięci" nie może dzielić, a łączyć wokół muzyki, zabawy i szacunku do siebie nawzajem. Wkrótce poinformujemy o aktualizacji line-upu - dodali.

Osoby, które kupiły bilety na dzień, w którym gwiazdą miał być Montana, mogą dokonać jego zwrotu. - Gorąco jednak zachęcamy do wstrzymania się z tą decyzją do momentu ogłoszenia nowej propozycji na ten dzień.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro