Reklama
Reklama

Nowa miejscówka na mapie Poznania

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

To Srebrny Fyrtel.

Srebrny Fyrtel - Senioralne Miejsce Współpracy to przestrzeń dla osób w wieku dojrzałym, które chcą aktywnie uczestniczyć m.in. w kulturalnej ofercie Miasta i jednocześnie być jej twórczyniami i twórcami. Ofertę tworzyć będą seniorki i seniorzy, wykorzystując je do realizacji własnych inicjatyw, dzieląc się jednocześnie swoimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem. Inicjatorem projektu jest Miejska Rada Seniorów w Poznaniu, a współrealizatorem Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

"Cieszę się, że w Poznaniu zaczyna działalność takie wyjątkowe miejsce" - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. "To bardzo cenny projekt, ponieważ powstał z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów. A przecież nikt nie wie lepiej, czego potrzeba starszym poznaniankom i poznaniakom niż oni sami. Zapraszam wszystkich seniorów do odwiedzenia Srebrnego Fyrtla. Jego oferta jest bardzo bogata" - dodaje.

"Spotkania w ramach Fyrtla adresowane są do seniorek i seniorów posiadających już dorobek artystyczny, którzy chcą kontynuować i poszerzać swoje dotychczasowe dokonania, ale też i takich osób, które dopiero zamierzają uaktywnić się na polu szeroko rozumianej sztuki" - podkreśla Joanna Ciechanowska-Barnuś, wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu. "Tu znajdą coś dla siebie miłośnicy dalekich podróży, fotografowania i barwnych opowieści, pasjonaci aktywnego spędzania czasu oraz poznawania nowych ludzi i form integracji" - dodaje.
"Działalność Srebrnego Fyrtla będzie przede wszystkim okazją do wykorzystania potencjału osób odchodzących z życia zawodowego" - dodaje Wojciech Bauer, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. "Spotkania zaplanowane zostały w taki sposób, aby oprócz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem przez prowadzących zadbać o praktyczny przekaz połączony z otwartą dyskusją oraz możliwością włączenia się we wszelkie działania na każdym etapie" - tłumaczy.

Spotkania będą się odbywać w każdą środę maja i czerwca o godz. 10.00, 13.00 i 16.00 w przestrzeni Przystanku Pireus przy ul. Głogowskiej 35 w Poznaniu. Udział w nich jest bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 61 842 35 09 (od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00). Spotkania w Srebrnym Fyrtlu będą organizowane w ramach kilku bloków tematycznych:

- "Zrozumieć świat" - poruszające m.in. kwestie wsparcia dla osób potrzebujących czy opieki nad osobami zależnymi,
- "Jak dobrze i długo żyć na emeryturze" - poświęcone zdrowemu stylowi życia,
- "Głowę ćwicz - popołudnia z grami" - dla sympatyków planszówek,
- "Otwarta przestrzeń" - spotkania z ciekawymi ludźmi, informacyjno-doradcze oraz inspirujące warsztaty,
- "Pasja łączy ludzi" -spotkania pasjonatów podróży, fotografii, miłośników śpiewu, malarstwa i literatury, którzy mają ochotę opowiedzieć o swojej drodze do realizacji pasji i zarażać nią innych.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro