Reklama
Reklama

Biedronka wycofuje popularną roladę ze sprzedaży. Nie można jej spożywać

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Biedronka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Biedronka

O decyzji poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

- W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes we wskazanej poniżej partii produktu "Rolada ze szpinakiem" - informuje GIS.

Chodzi o produkt "Kraina wędlin Rolada ze szpinakiem 300 g" o kodzie kreskowym 5904750008819 z datą ważności 24 kwietnia 2023. Roladę wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska i można ją było nabyć w sklepach sieci Biedronka. - Producent podjął decyzję o wycofaniu z rynku niezgodnej partii. Uruchomił procedurę wycofania, przekazał dystrybutorowi informację o stwierdzonej niezgodności wyrobu oraz o konieczności natychmiastowego jego wycofania. Firma AVES Sp. z o.o. przygotowała komunikat dla klientów informujący o wycofaniu z obrotu partii produktu. Firma Jeronimo Martins Polska, niezwłocznie wszczęła procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu, natychmiast po otrzymaniu informacji o niewłaściwych wynikach badań produktu - dodaje.

Trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Co istotne, osoby, które kupiły roladę określonej partii, nie powinny jej spożywać. - W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro