Reklama
Reklama

Grill w majówkę? Coraz droższy brykiet, ale... kiełbasa tańsza

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Vincent Keiman / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Vincent Keiman / unsplash.com

Majówka coraz bliżej, a dla wielu to początek sezonu na grilla.

Nie ma grilla bez ognia, a jak donosi fakt.pl, w ciągu ostatniego roku węgiel drzewny podrożał nawet o 10 procent. To kolejny wzrost cen węgla drzewnego w ostatnich latach. Na przestrzeni ostatnich trzech lat ceny poszły w górę nawet o 70 procent.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Polacy najczęściej rozpalają grilla przy użyciu brykietu. Ile obecnie za niego zapłacimy? Za 2,5-kilogramowy worek trzeba zapłacić od 13,99 do nawet 16 złotych w tradycyjnych sklepach. Na stacjach benzynowych ceny mogą przekraczać nawet pułap 20 złotych za 2,5-kilogramowy worek.

Co ciekawe, z ustaleń portalu dlahandlu.pl wynika, że jedzenie na grilla jest tańsze niż przed rokiem. Porównano ceny koszyka grillowego w kwietniu bieżącego roku i ubiegłego. Przed rokiem bochenek chleba, kilogram kiełbasy podwawelskiej, musztarda Kamis, ketchup Pudliszki, litr napoju Tymbark i puszka piwa Żywiec kosztowały średnio 43 złote i 11 groszy. W tym roku te same produkty kupimy za średnio 40 złotych i 33 grosze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro