Reklama
Reklama

Ukraińskie dzieci z niepełnosprawnościami otrzymają pomoc w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

Pieniądze na to pochodzą z UNICEF.

Maksymalna wysokość pomocy finansowej na ten cel to 5 tysięcy złotych. Z oferty skorzystać mogą dzieci do 18 roku życia.

Dzięki wsparciu finansowemu UNICEF proponujemy im specjalistyczne usługi, a także finansowanie przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych oraz sprzętów rehabilitacyjnych - powiedziała Anna Krakowska dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Pomoc finansową można uzyskać między innymi na zakup aparatu słuchowego, obuwia ortopedycznego, ortezę, pionizator, protezy kończyn, wózek inwalidzki, kule, balkonik, stacjonarny rower rehabilitacyjny, bieżnię i inne potrzebne sprzęty związane z typem niepełnosprawności.

Do MOPRu powinny zgłosić się rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, pracownik socjalny pomoże w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie na wymianę sprzętu.

Projekt jest finansowany z budżetu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Umożliwiło to porozumienie UNICEF i Miasta Poznania, którego celem jest zagwarantowanie dzieciom, w tym uciekającym przed wojną w Ukrainie, warunków do rozwoju, dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej i psychologicznej - przypomina Miasto Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro