Reklama

Mieszkańcy lokali socjalnych muszą dopłacić nawet kilka tysięcy zł za ogrzewanie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com

W Jarocinie.

Sprawę opisuje portal jarocinska.pl. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że część mieszkańców dwóch budynków z ulicy Parowozownia w Jarocinie otrzymało rozliczenie kosztów ogrzewania. W ciągu miesiąca muszą dopłacić od kilkuset złotych do nawet 6000 złotych. Rozliczenie dotyczy okresu grzewczego w 2021 i 2022 roku.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jako przykład podano sytuację małżeństwa mieszkającego na 29 metrach kwadratowych. Koszty ogrzewania w ciągu dwóch lat wyliczono im na ponad 7,5 tysiąca złotych, a w comiesięcznych opłatach zapłacili około 2,6 tysiąca złotych. Do dopłaty mają więc prawie 5000 złotych za 29-metrowe mieszkanie. Małżeństwo podkreśla, że nie jest w stanie zapłacić takiej kwoty z dnia na dzień.

Dlaczego mieszkańcy dopiero teraz dostali rozliczenie za dwa lata? Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wyjaśnia, że rozliczenia nie przygotowywano wcześniej, bo liczono na korzystniejsze rozliczenie ze względu na dodatek węglowy. Spółka spodziewała się, że dodatkiem będą objęci również mieszkańców budynków wielorodzinnych.

Miasto zapewnia, że nie zostawi mieszkańców bez pomocy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro