Reklama

Ostatnia szansa na otrzymanie dofinansowania za zbieranie deszczówki. Pula pieniężna maleje

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Jerzy Gorecki/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Jerzy Gorecki/pixabay.com

Wracamy do tematu dofinansowania dla osób, które zdecydują się na gromadzenie wody deszczowej.

Redakcja epoznan.pl na swoich łamach informowała już o tym, że poznaniacy mogą ubiegać się o dofinansowanie na urządzenia, w których będą gromadzić deszczówkę. Jak podaje Miasto Poznań, program cieszy się sporym zainteresowaniem.

Mieszkańcy stolicy Wielkopolski chętnie korzystają z miejskich dotacji na budowę systemu deszczowego do zatrzymywania i wykorzystywania wód opadowych. Przez niecałe trzy tygodnie naboru złożono aż 135 wniosków o wartości ponad 791 tys. zł. Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien się pospieszyć - z tegorocznej puli pozostało jeszcze niewiele ponad 108 tys. zł - informuje Miasto Poznań.

Przypominamy, że z dofinansowanie może skorzystać każdy mieszkaniec, który będzie chciał gromadzić wodę deszczową. Nabór wniosków potrwa jeszcze do 27 kwietnia. Nieruchomość na jaką mieszkaniec Poznania chce ubiegać się o dofinansowanie musi znajdować się na terenie Poznania. Wnioskodawca natomiast musi być właścicielem nieruchomości, użytkownikiem wieczystym lub posiadać inny tytuł prawny pozwalający na dysponowanie nieruchomością.

Dofinansowanie mieszkańcy mogą przeznaczyć na zakup materiałów montaż oraz budowę systemu deszczowego do zatrzymania i ponownego wykorzystania opadu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro