Reklama

Andrzej Duda za dwa lata przyjmie chrzest w Wielkopolsce? To jeszcze nic pewnego

Andrzej Duda z żoną na targach tulipanów w Chrzypsku Wielkim | fot. Marek Zakrzewski/PAP
Andrzej Duda z żoną na targach tulipanów w Chrzypsku Wielkim | fot. Marek Zakrzewski/PAP

Zbliżają się Międzynarodowe Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim (powiat międzychodzki).

Miejscowość ta słynie z tulipanów, którym nadaje się imiona znanych postaci. W ubiegłym roku na tak zwane chrzciny nowego tulipana przybyła żona Andrzeja Dudy Agata Kornhauser-Duda, gdyż właśnie to jej imię przyjął podczas chrztu nowy tulipan wyhodowany w hurtowni ogrodniczej Bogdana Królika.

Na tulipanowe "chrzciny" pierwszej damy do Chrzypska Wielkiego przybyło około 40 tysięcy osób. Wydarzenie co roku cieszy się ogromną popularnością. Targi zawsze odbywają się na początku maja. Symboliczne chrzciny nowej odmiany tulipana polegają na podlaniu rośliny szampanem. Tradycyjnie podczas uroczystości nigdy nie może zabraknąć patrona, którego imię przyjmuje kwiat.

W Chrzypsku Wielkim wyhodowano już odmiany o nazwie: Maria Kaczyńska, Jolanta Kwaśniewska, czy Anna Komorowska. Z grona pierwszych dam wyłamała się tylko Danuta Wałęsa, która odmówiła przyjęcia patronatu.

Jak informuje "Międzychód Nasze Miasto" Bogdan Królik, który jest właścicielem hurtowni tulipanów zapytany o to, kto w tym roku ma być patronem nowej odmiany tulipana odpowiedział, że w najbliższych latach ma zamiar ochrzcić nowe tulipany takimi imionami jak Adam Małysz, Robert Lewandowski, czy prezydent Polski Andrzej Duda. Jednak w najbliższym czasie mają zostać poczynione ustalenia z Adamem Małyszem, natomiast według planu Bogdana Królikowskiego, chrzest tulipana dla Andrzeja Dudy jest zaplanowany na 2025 rok z okazji zakończenia przez Andrzeja Dudy prezydentury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
68.72 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro