Reklama
Reklama

Uwaga na szeroko zakrojone ćwiczenia policji i FBI! We wtorek możliwe utrudnienia w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Tak jak zapowiadaliśmy, w poniedziałek rozpoczęły się w kraju ćwiczenia policji i amerykańskiego FBI.

W poniedziałek ćwiczenia odbyły się w Warszawie, a mieszkańców ostrzeżono przez SMS Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, że w mieście mogą występować utrudnienia w ruchu, a mieszkańcy mają zachować spokój i stosować się do poleceń służb. Z informacji poznańskiego magistratu wynika, że we wtorek ćwiczenia mogą odbywać się w Poznaniu. Z naszych ustaleń wynika, że może chodzić nie tylko o Poznań, ale też inne rejony Wielkopolski.

- Poznaniacy, w przypadku odbywania się w stolicy Wielkopolski ćwiczeń we wtorek, 18 kwietnia, również powinni zostać powiadomieni przez RCB. Informacje o zmianach w komunikacji i ewentualnym zamknięciu jakiegoś obszaru znaleźć będzie można na stronach oraz mediach społecznościowych Miasta. Komunikat sms zostanie również rozesłany przez Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) - zapewniają urzędnicy.

Ćwiczenia organizuje Komenda Główna Policji we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (FBI). Szczegóły nie są obecnie znane. Wiadomo natomiast, że ćwiczenia mają na celu sprawdzenie reagowania i współpracy służb na sytuację kryzysową jak np. atak terrorystyczny.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro