Reklama
Reklama

Rusza wcześniej przełożony remont na A2. Od jutra nie wszystkie pojazdy tym odcinkiem przejadą!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Autostrada Wielkopolska
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Autostrada Wielkopolska

Remont miał się rozpocząć 12 kwietnia, ale został przesunięty o niemal tydzień ze względu na pogodę.

Jak już informowaliśmy na łamach epoznan.pl remont nawierzchni na Placu Poboru Opłat w Gołuskach (150 km A2) wymaga czasowego zamknięcia dla użytkowników poszczególnych pasów ruchu. Aby zminimalizować uciążliwość robót, prace zostały podzielone na odcinki, dla każdego kierunku osobno, w taki sposób aby przejazd przez PPO był możliwy dla większości pojazdów.

"Wyjątkiem są pojazdy ponadgabarytowe, o szerokości powyżej 2,5 m. Przez okres od 17 do 22 kwietnia nie będą one miały możliwości przejazdu na odcinku autostrady A2 pomiędzy węzłami Buk i Poznań Zachód (w obu kierunkach). Dla pozostałych pojazdów przejazd będzie możliwy wytyczonymi pasami ruchu" - zapowiada Anna Ciamciak, rzecznik Autostrady Wielkopolskiej S.A..

Prace modernizacyjne nawierzchni bitumicznej między Nowym Tomyślem a Poznaniem są częścią wieloletniego planu remontowego. "Duża część z korzystających z koncesyjnego odcinka pojazdów to transport ciężki, co w naturalny sposób wpływa na zwiększone zużycie nawierzchni i konieczność remontów" - tłumaczy rzeczniczka.

To nie jedyne remonty zapowiedziane od poniedziałku. "17 kwietnia rozpoczną się także prace związane z remontem i modernizacją nawierzchni na skrzyżowaniu DK2 i DK29 w Świecku. Czas realizacji planowany jest na około trzech dni. Autostrada Wielkopolska II zobowiązała wykonawcę do terminowej realizacji. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że trudne warunki pogodowe mogą wpłynąć na wydłużenie tego okresu" - kończy Ciamciak.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro