Reklama
Reklama

Nietypowa 'operacja' w poznańskim szpitalu. Konieczny był otwór w ścianie i specjalistyczny dźwig

fot. Szpital Miejski im. J. Strusia Szwajcarska Poznań / FB
fot. Szpital Miejski im. J. Strusia Szwajcarska Poznań / FB

W szpitalu miejskim im. J. Strusia pojawił się nowy sprzęt.

Jak właśnie poinformowano, jego wniesienie na teren placówki przy ulicy Szwajcarskiej nie było łatwym zadaniem. Ale się udało. "Operacja pod hasłem "rezonans magnetyczny" zakończona sukcesem!" - czytamy we wpisie na portalu społecznościowym.

"To była wyjątkowa operacja zarówno pod względem logistycznym jak i technicznym. Do pracowni wstawiono ważący 7,5 tony nowy rezonans magnetyczny. Ze względu na gabaryt oraz wagę magnesu dostawa musiała odbyć się przy użyciu specjalistycznego dźwigu, który przeniósł urządzenie bezpośrednio do pracowni przez specjalnie przygotowany w tym celu otwór w ścianie" - dodają przedstawiciele szpitala im Strusia.

Teraz trwa montaż urządzenia w miejscu docelowym oraz prowadzone są prace wykończeniowe pracowni.

Przypominamy. Kupno robota chirurgicznego Da Vinci (który już pracuje w szpitalu) oraz nowoczesnego rezonansu to część dużego projektu, jaki realizuje szpital im. J. Strusia. Jego całkowita wartość wynosi ponad 25 mln zł, w tym ponad 21 mln zł to dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej, a 2,75 mln zł - ze strony Miasta.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro