Reklama

Cztery wypadki drogowe w krótkim czasie przez uszkodzoną sygnalizację świetlną? Kierowcy są zbulwersowani

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Mieszkaniec Murowanej Gośliny poinformował redakcję epoznan.pl o feralnym skrzyżowaniu.

Chodzi o obwodnicę Murowanej Gośliny na DW 196. Wiadomość w tej sprawie wpłynęła do epoznan.pl w piątek w godzinach porannych - Brak świateł na skrzyżowaniu Murowna Goślina, a Bolechowo na drodze nr 196. Od soboty już 4 wypadki. Dziś miał miejsce kolejny wypadek godzinę temu - Czytelnik jest kierowcą, który często przejeżdża przez wspominany odcinek drogi, dlatego do wiadomości dołączył również zdjęcie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

O braku sygnalizacji świetlnej w tym miejscu poinformował również w mediach społecznościowych portal "Murowana OdNowa" - Uwaga kierowcy!! Utrudnienia na DW196 w Szlachęcinie, tj. obwodnica Murowanej Gośliny!! W ostatnich dniach doszło tutaj do trzech groźnych zdarzeń. 8 kwietnia uszkodzona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Obornicką. Zniszczeniu uległa bramownica wraz z sygnalizatorami oraz słup oświetleniowy. 13 i 14 kwietnia pomimo zabezpieczeń ponownie doszło do kolizji. Kolejne elementy sygnalizacji zostały uszkodzone - informuje regionalny portal i zwraca się do kierowców o dostosowanie prędkości do nowych ograniczeń, czyli 40km/h.

Okazuje się, że sygnalizacja świetlna jest wyłączona z powodu wcześniejszego zdarzenia drogowego. Dodatkowo uszkodzenie latarni świetlnej spowodowało, że w tej okolicy nie ma oświetlenia, więc kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.

Ze względu na specyfikację prac i dostępność materiałów do naprawy, przewidywany czas usunięcia awarii został określony na 6-8 tygodni. Prosimy o wyrozumiałość i rozwagę - apeluje "Murowana OdNowa".

Kierowcy jednak w mediach społecznościowych wyrazili swoje niezadowolenie, niektórzy proponują, aby w tym miejscu ruchem kierowała policja - Proponuję ustawić szanownych policjantów do kierowania ruchem zanim znów będzie tragedia - skomentował Internauta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
43.53 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro