Reklama
Reklama

Cztery wypadki drogowe w krótkim czasie przez uszkodzoną sygnalizację świetlną? Kierowcy są zbulwersowani

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Mieszkaniec Murowanej Gośliny poinformował redakcję epoznan.pl o feralnym skrzyżowaniu.

Chodzi o obwodnicę Murowanej Gośliny na DW 196. Wiadomość w tej sprawie wpłynęła do epoznan.pl w piątek w godzinach porannych - Brak świateł na skrzyżowaniu Murowna Goślina, a Bolechowo na drodze nr 196. Od soboty już 4 wypadki. Dziś miał miejsce kolejny wypadek godzinę temu - Czytelnik jest kierowcą, który często przejeżdża przez wspominany odcinek drogi, dlatego do wiadomości dołączył również zdjęcie.

O braku sygnalizacji świetlnej w tym miejscu poinformował również w mediach społecznościowych portal "Murowana OdNowa" - Uwaga kierowcy!! Utrudnienia na DW196 w Szlachęcinie, tj. obwodnica Murowanej Gośliny!! W ostatnich dniach doszło tutaj do trzech groźnych zdarzeń. 8 kwietnia uszkodzona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Obornicką. Zniszczeniu uległa bramownica wraz z sygnalizatorami oraz słup oświetleniowy. 13 i 14 kwietnia pomimo zabezpieczeń ponownie doszło do kolizji. Kolejne elementy sygnalizacji zostały uszkodzone - informuje regionalny portal i zwraca się do kierowców o dostosowanie prędkości do nowych ograniczeń, czyli 40km/h.

Okazuje się, że sygnalizacja świetlna jest wyłączona z powodu wcześniejszego zdarzenia drogowego. Dodatkowo uszkodzenie latarni świetlnej spowodowało, że w tej okolicy nie ma oświetlenia, więc kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.

Ze względu na specyfikację prac i dostępność materiałów do naprawy, przewidywany czas usunięcia awarii został określony na 6-8 tygodni. Prosimy o wyrozumiałość i rozwagę - apeluje "Murowana OdNowa".

Kierowcy jednak w mediach społecznościowych wyrazili swoje niezadowolenie, niektórzy proponują, aby w tym miejscu ruchem kierowała policja - Proponuję ustawić szanownych policjantów do kierowania ruchem zanim znów będzie tragedia - skomentował Internauta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro