Reklama
Reklama

Mo Galeria w Poznaniu

Mo Galeria to nowe miejsce na kulturalnej mapie Wielkopolski. Założona w 2021 roku w Parku Designu i Sztuki Mo przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu powstała z zamiłowania do designu, architektury i sztuki oraz potrzeby stworzenia miejsca, które stanie się platformą łączącą artystów z odbiorcami ich prac.

Seneka Młodszy mawiał "Pochwała karmi sztukę" jasno sygnalizując, że dzieła sztuki wymagają publiczności i jej zachwytu.

Showroom Mo, w którym znajduje się galeria sztuki to miejsce, w którym codziennie setki klientów i architektów wspólnie tworzą i projektują wnętrza domów. To miejsce, w którym inwestorzy we współpracy z biurami projektowymi powołują do życia projekty przestrzeni publicznych. Showroom Mo to naturalne środowisko dla sztuki, tak bliskiej designowi. Za pośrednictwem galerii, prace artystów otrzymują funkcję użytkową w projektach wnętrz koneserów piękna. Mo Galeria rezonuje z wrażliwością artystyczną i poczuciem stylu klientów showroomu, dając możliwość uszlachetnienia ich wnętrz sztuką. Klient poszukujący odnajdzie tu nie tylko praktyczny design, ale i zaspokoi potrzebę posiadania przedmiotów wyjątkowych, prawdziwych dzieł sztuki.

Mo Galeria jest galerią interdyscyplinarną. To miejsce wystaw malarstwa, fotografii, rysunku, rzeźby i innych form sztuki.

Strona internetowa Mo Galerii: https://mogaleria.pl/kontakt/

Wystawa "Oblicza Koloru"

Od 1 kwietnia w Mo Galerii można podziwiać wystawę prac artysty malarza Jana Zwolickiego zatytułowaną "Oblicza koloru". Wystawa jest zbiorem ponad 20 obrazów, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch, trzech lat. Motywy prac są różne, ale łączy je wspólny mianownik - kolor.

"Tematyka jest bardzo różna, ale to jest też pretekst do mojej zabawy malarstwem. Zaczynam od budowy kompozycji, od plam, które nadają z grubsza charakter temu malarstwu, a dopiero później zaczynam dopasowywać do abstrakcyjnej przestrzeni i powierzchni postaci, ewentualnie pejzaże industrialne, które też są mi bliskie - to jest rodzaj tematu, który pozwala mi uwolnić moją wewnętrzną ekspresję. Pomimo takiej swobody traktowania tych moich mniejszych lub większych formatów, dbam tez bardzo o kompozycję, o kolor, który jest dla mnie bardzo ważny, stad tytuł wystawy." - tak podczas wernisażu wystawy opowiadał o niej jej twórca, Jan Zwolicki.


O artyście

Jan Zwolicki - polski malarz, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Zdobył uznanie w Niemczech dzięki wystawie "Sztuka w Urzędzie" w Miltenbergu. Od tego czasu artysta regularnie współpracuje z Nowym Towarzystwem Artystycznym Aschaffenburga (niem. Neuer Kunstverein Aschaffenburg) i regularnie wystawia swoje prace w Niemczech i w Polsce. Prace Jana Zwolickiego uchodzą za nieszablonowe, dynamiczne z dozą ironii i satyry. Charakterystyczne dla artysty jest połączenie barw o różnych temperaturach oraz czerpanie inspiracji z fotografii. Niekiedy prace malarza zalicza się do tradycji Nowej Figuracji.

Polub fanpage Mo Galerii na Facebooku i bądź na bieżąco z wystawami i wydarzeniami: https://www.facebook.com/mogaleria

Inne wystawy

Galeria powstała ponad roku temu, jednakże zdołała już gościć wyjątkowych artystów, min. rzeźbiarza Igora Mikodę, czy też światowej sławy fotografa Tomasza Tomaszewskiego. We wrześniu 2022 odbyła się w Mo Galerii pierwsza edycja interdyscyplinarnej wystawy zbiorowej prac polskich architektów pt. "Architekt Artysta", podczas której aż 43 architektów zaprezentowało łącznie ponad 100 dzieł. Druga edycja wydarzenia przewidziana jest na październik 2023.

Zobacz relację z tego wydarzenia: https://mogaleria.pl/wernisaz-architekt-artysta/


Wystawa "Oblicza Koloru" potrwa do 31 maja. Galeria sztuki "Mo Galeria" znajduje się przy ulicy Głogowskiej 248 w Parku Designu i Sztuki Mo, na antresoli w showroomie Mo.

Godziny otwarcia: pon. - pt.: 9:00 - 19:00, sobota: 9:00 - 16:00, niedziela: nieczynne.

Strona internetowa Parku Designu i Sztuki Mo: https://parkdesignuisztuki.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro