Reklama
Reklama

"Moczowe rzeki i jeziora" przy Poznaniu Głównym

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Skarży się nasz Czytelnik.

- Proszę o zajęcie się tematem moczowych rzek i jezior robiących się na dworcu głównym, przy wejściu do chlebaka. Ogromny fetor, brak jakiejkolwiek reakcji służb, Urzędu Miasta, kolei czy kogokolwiek - napisał. - Drugi największy dworzec w Polsce i centralnie pasażerów wita taki widok - dodaje. Problem oddawania moczu przy budynku dworca może wynikać z tego, że toaleta zarówno w hali dworca, jak i na terenie centrum handlowego Avenida jest płatna. Ewentualne zniesienie opłat rodzi jednak spore obawy o to, czy łazienki nie zostałyby zaanektowane przez osoby w kryzysie bezdomności.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Temat Poznania Głównego powraca jak bumerang w korespondencji od naszych Czytelników. Skarg jest sporo, nie tylko na nieprzyjemny zapach w budynku dworca i przy nim, ale też na obecność właśnie osób bezdomnych w dworcowej hali i w jej okolicach, o czym pisaliśmy na epoznan.pl wielokrotnie. Otrzymaliśmy zapewnienie ze strony zarówno zarządcy dworca, jak i np. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie o współpracy wielu instytucji w tym zakresie. Korzystający z dworca pasażerowie wciąż mają jednak wrażenie, że niewiele się zmienia.

Problem jest bowiem skomplikowany. - Udzielanie pomocy musi się odbywać za zgodą osoby i przy jej udziale. Nie możemy nikogo zmusić, aby poszedł do placówki, rozpoczął leczenie i podjął działania, zmierzające do wyjścia z bezdomności. Osoby w kryzysie bezdomności mają prawa obywatelskie, same decydują o tym co zrobią, jaką podejmą decyzję - tłumaczyła nam w marcu Anna Zając-Domżał, zastępca dyrektora MOPR Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro