Reklama
Reklama

Wiózł wannę z hydromasażem przez A2. Pojazd musiał trafić na parking strzeżony

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Kierowca nie opłacił kaucji.

11 kwietnia na autostradzie A2 przy PPO w Lądku został zatrzymany do kontroli drogowej zespół pojazdów składający się z samochodu ciężarowego i przyczepy, którym kierował obywatel Litwy.

"Zespołem pojazdów przewożono wannę z hydromasażem w ramach międzynarodowego transportu drogowego rzeczy z Litwy do Niemiec. Kierowca posiadał i okazał ważną licencję na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. Jednak przeprowadzona przez inspektorów z Ostrowa Wielkopolskiego analiza dokumentów wykazała, że dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów poruszających się w międzynarodowym transporcie drogowym wynosiła 6,2 t. Przy takiej masie w kontrolowanym pojeździe powinien być zainstalowany, a nie był, tachograf zapisujący czynności kierowcy. W przypadku transportu międzynarodowego i przy zespole pojazdów o masie powyżej 3,5 t należało zainstalować tachograf cyfrowy" - informują inspektorzy WITD z Poznania.

"Za to naruszenie inspektorzy wyznaczyli kaucję na firmę i zarządzającego w wysokości 12 000 zł. Z uwagi na brak opłacenia kaucji pojazd skierowano na parking strzeżony" - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro