Reklama

Jest decyzja w sprawie piłkarza Lecha Poznań. Został zawieszony przez UEFA na 3 miesiące

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Kędziora / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Kędziora / archiwum

Chodzi o Bartosza Salamona.

O decyzji poinformował klub. - Lech Poznań otrzymał przed chwilą decyzję UEFA o zawieszeniu Bartosza Salamona na trzy miesiące. W czasie zawieszenia obrońca nie może brać udziału w meczach oraz treningach. Jako klub zdecydowaliśmy o odwołaniu się od tej decyzji - podał Kolejorz.

Przypomnijmy, że na początku kwietnia klub poinformował o pozytywnym wyniku badania antydopingowego u Bartosza Salamona. Badanie przeprowadzono po rewanżowym meczu z Djurgardens IF w Sztokholmie. W próbce wykazano obecność chlortalidonu, substancji stosowanej w leczeniu nadciśnienia i nie przynoszącej żadnej korzyści w rozumieniu poprawy zdolności wysiłkowych zawodnika. Piłkarz przyznał, że informacja jest dla niego zaskakująca, bo "jest bardzo uważny na każdy suplement czy lek, który przyjmuje i zawsze konsultuje go z lekarzem Klubu". - Wierzę, że wszystko zostanie wyjaśnione i będę mógł spokojnie kontynuować grę bez żadnej przerwy - dodał.

Co to oznacza? Salamon nie będzie mógł grać ani w czwartkowym meczu Kolejorza z Fiorentiną, ani w żadnym innym do końca sezonu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro