Reklama

Widzowie cyrku rozjeżdżali trawniki na wildeckim skwerze. Wiadomo, kto za to zapłaci

fot. Maciej
fot. Maciej

O tej sprawie pisaliśmy na początku kwietnia.

1 i 2 kwietnia na skwerze Karola Hoffmanna przy ulicy Dolna Wilda można było zasiąść na widowni Cyrku Zalewski, który przyjechał do Poznania. Namiot stanął na terenie znajdującym się pod pieczą Zarządu Zieleni Miejskiej. Widzowie, którzy przyjeżdżali na występy, rozjeżdżali zieleń w okolicy parkując auta na trawnikach. Straż miejska przyznała, że otrzymała sporo materiału zdjęciowego (auta zaparkowane na terenach zielonych) z dwóch dni i zajmuje się tematem.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Co z rozjechaną zielenią? Nasz Czytelnik otrzymał odpowiedź w tej sprawie z Zarządu Zieleni Miejskiej. ZZM przyznał, że wydał zgodę na rozstawienie się cyrku w tym miejscu ze względu na to, że cyrk pojawia się tu regularnie od kilkunastu lat i nigdy nie było uwag co do jego obecności. Podkreślono też, że w okolicy znajdują się parkingi. - Zarząd ubolewa nad faktem, że pojazdy przyjeżdżające na wydarzenia cyrkowe bezprawnie zajmowały i rozjeżdżały sąsiednie nieruchomości do dzierżawionego przez cyrk terenu - pisze w piśmie dyrektor Szymon Prymas.

Podkreślono, że cyrk rozstawił się w okresie wczesnowiosennym, przez co ewentualne zniszczenia podczas rozstawiania cyrku były zmniejszone do minimum. Co istotne, organizacja tego rodzaju imprez wiąże się nie tylko z czynszem od organizatora, ale też z kaucją gwarancyjną, którą pobrano również od cyrku. - Koszty naprawy szkód powstałych w wyniku użytkowania terenu dzierżawy, obejmujące wyrównanie i uprzątnięcie terenu oraz dosianie trawy w miejscach tego wymagających, pokryte zostaną z kaucji gwarancyjnej, wpłaconej przez organizatora wydarzenia. Prace te zostaną wykonane do 14 kwietnia - zaznacza dyrektor.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro