Reklama
Reklama

Przyszła kryska na Matyska. 25-latek notorycznie wsiadał pijany za kierownicę. Idzie do więzienia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Koniec pobłażania dla leszczynianina.

Tuż po północy w środę policjanci z Leszna zatrzymali do kontroli kierowcę poruszającego się po jednym z osiedli autem na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. - Okazało się, że kierowcą jest 25-letni mieszkaniec Leszna. Sprawdzenie jego stanu trzeźwości wykazało stan po użyciu alkoholu, co stanowi wykroczenie - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Szybko okazało się, że nie jest to pierwszy raz 25-latka. Mężczyzna, mimo młodego wieku, dorobił się już dożywotniego zakazu kierowania wszystkimi pojazdami mechanicznymi. Za co? Za jazdę pod wpływem. - Oprócz tego mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary dwóch i pół roku pozbawienia wolności za niestosowanie się do postanowień sądowych - dodaje.

Leszczynianin wielokrotnie był zatrzymywany przez policję kierując autem pod wpływem alkoholu i nie stosując się do zakazu kierowania. - Teraz po raz kolejny usłyszy zarzut niestosowania się postanowienia sądowego. Jednak tym razem bezpośrednio z policyjnego aresztu trafi do więzienia, gdzie odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności. Planowo na wolność wyjdzie jesienią 2025 roku - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro