Reklama
Reklama

W Poznaniu startuje budowa 353 nowych mieszkań. Są szczegóły!

Wizualizacja | fot. PTBS
Wizualizacja | fot. PTBS

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczyna drugi etap programu "POZnań - i zamieszkaj".

To już kolejna edycja programu "POZnań - i zamieszkaj". Pierwsza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Według zapowiedzi PTBS, 199 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do użytku w IV kwartale 2024 roku. Spółka, widząc duże zainteresowanie programem, podpisała właśnie umowę z firmą Budimex na kolejny etap, w którym zostanie wybudowanych 9 budynków mieszkalnych.

Inwestycja, tak jak pierwszy etap, będzie realizowana w rejonie ulic E. Zawackiej i M. Cegłowskiej. Powstaną tam aż 353 lokale mieszkalne wykończone "pod klucz".

"35 mieszkań będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. W każdym budynku będą znajdować się windy oraz podziemne hale garażowe. Na parterze znajdzie się przestrzeń pod lokale usługowe. PTBS zadba również o przestrzeń w sąsiedztwie bloków. W planach uwzględniono plac zabaw czy zewnętrzne parkingi dla rowerów" - informuje PTBS. W programie "POZnań i zamieszkaj" do dyspozycji przyszłych najemców będą mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Ich metraż będzie wahał się od 30 do 67,5 metrów kwadratowych.

Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Planowany termin jej zakończenia to 2025 r. Nabór do programu będzie prowadzony przez Biuro Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Poznania. Termin rozpoczęcia składania wniosków planowany jest na II kwartał 2023 roku.

"Program "POZnań - i zamieszkaj" dedykowany jest mieszkańcom, których zarobki nie pozwalają na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, a jednocześnie koszt wynajmu mieszkania na rynku komercyjnym jest dla nich zbyt wysoki. Osoby, które składają wnioski, muszą spełniać określone kryterium dochodowe" - informują przedstawiciele magistratu.

"Program skierowany jest do tych mieszkańców, którzy nie mają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego na terenie Poznania. Jeśli go mają, przyszli najemcy muszą złożyć oświadczenie, że do dnia podpisania umowy najmu lokalu PTBS wyzbędą się posiadanego tytułu prawnego. Warunek ten muszą spełniać wszystkie osoby zgłoszone we wniosku do wspólnego zamieszkiwania" -dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro