Reklama
Reklama

Szykują się utrudnienia. Miasto opanują biegacze

fot. POSiR/Adam Ciereszko
fot. POSiR/Adam Ciereszko

W najbliższą niedzielę, 16 kwietnia, odbędzie się 15. Poznań Półmaraton.

W związku z półmaratonem nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego od 8:30 do 13:30. "Dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Roosevelta do skrzyżowania ulic Szylinga / Matejki zamknięta będzie od godziny 6.00" - informuje Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając m.in. Łazarz, Wildę, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Na całej trasie półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu. W momencie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez nie będzie niemożliwy.

Poszczególne odcinki trasy będą stopniowo otwierane wraz z przebiegnięciem ostatnich zawodników. Przywrócenie ruchu ostatniego odcinka przewidywane jest około godziny 13:30.
"W dniu biegu działać będzie przygotowana przez Poznańskie Inwestycje Miejskie mapa będąca nakładką w serwisie Google Maps. Pokaże ona m.in. trasę biegu, zamknięcia przejazdu związane z organizacją półmaratonu oraz śluzy. Użytkownicy będą mogli obserwować, w których miejscach powraca ruch po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Zaproponowana przez PIM innowacja jest rozwiązaniem stosowanym na największych imprezach biegowych na świecie" - dodaje rzecznik POSiR,

W związku z organizowanym w Poznaniu Półmaratonem wprowadzone zostaną zmiany tras tramwajów i autobusów. Zmiany wprowadzane będą stopniowo w zależności od przebiegu imprezy od około godziny 9:00 (potrwają do około godz. 14). W trakcie biegu funkcjonowały będą dodatkowe linie tramwajowe nr 51, 58 oraz 59. O szczegółach będziemy jeszcze przypominać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro