Reklama
Reklama

Udaremniono oszustwo na kilkadziesiąt milionów złotych. Poznańscy policjanci zatrzymali 3 osoby

fot. policja
fot. policja

Są podejrzane o uzyskiwanie bez uprawnienia dostępu do bankowości internetowej i haseł autoryzacyjnych.

Do zatrzymania doszło na początku kwietnia. - Funkcjonariusze Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 3 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uzyskiwanie bez uprawnienia dostępu do bankowości internetowej i haseł autoryzacyjnych osób pokrzywdzonych w celu bezprawnego wyprowadzenia z tych rachunków środków pieniężnych - informuje policja.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Jak działała grupa przestępcza? Członkowie uzyskiwali loginy, hasła dostępowe i autoryzacyjne do rachunków bankowych poszkodowanych osób. - Następnie oszuści nawiązywali kontakty z pracownikami banków, w których osoby pokrzywdzone posiadały rachunki rozliczeniowe, wprowadzali ich w błąd co do tożsamości dysponentów rachunków, a w dalszej kolejności przejmowali środki pieniężne zgromadzone na tych rachunkach. Tak uzyskane kwoty pieniężne trafiały na konta bankowe kontrolowane przez sprawców i przeznaczane były, między innymi, na zakup obcych walut, złota oraz wartościowego sprzętu elektronicznego - dodaje.

Oszuści uzyskali oraz usiłowali bezprawnie uzyskać dostęp do łącznie 50 milionów złotych. Zatrzymano trzy osoby, ale w postępowaniu jest 14 podejrzanych. - Wobec dwóch z podejrzanych na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Poznań Stare - Miasto w Poznaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, natomiast wobec trzeciego z podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym.

Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro