Reklama

Pod Poznaniem powstaje kolejny park logistyczny. Jest już pierwszy najemca

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Tym razem chodzi o Panattoni Park Poznań East II.

- Obejmie on jedną halę magazynową o łącznej powierzchni 37 000 m kw. Obiekt będzie realizowany zgodnie z bardzo wysokim poziomem certyfikacji środowiskowej: BREEAM Excellent. Ok. 8500 m kw. zajmie Geodis - światowy lider w zakresie transportu i logistyki. Firma przejęła niedawno operatora logistycznego - PEKAES - dla którego Panattoni ukończyło wcześniej 11 realizacji w całym kraju. Przedsiębiorstwo od lat jest silnie związane z rejonem Wielkopolski, a jego lokalny oddział znajduje się w Gądkach, gdzie powstaje park. Geodis rozpocznie operacje w obiekcie w październiku 2023 roku - wyjaśnia inwestor.

Jak podkreśla Panattoni, decyzja o budowie kolejnego parku logistycznego pod Poznaniem zapadła po analizie danych rynkowych. Te natomiast wskazują, że Wielkopolska jest "jednym z najbardziej rozchwytywanych regionów pod kątem popytu na powierzchnię przemysłowe w Polsce".

Obiekt powstaje w sąsiedztwie autostrady A2. To kolejna inwestycja tej firmy pod Poznaniem. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że trwa budowa Panattoni Park Poznań A2, w którym zatrudnienie znajdzie około 3000 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro