Reklama
Reklama

Oddała jedzenie jeszcze przed świętami. "Ja już dziś chętnie wspomogę kogoś"

fot. Nieformalna Grupa Ratajska/Facebook/MC
fot. Nieformalna Grupa Ratajska/Facebook/MC

Kobieta mieszkająca na Ratajach wpadła na pomysł, który spotkał się z pozytywnym odzewem.

Od kilku lat znane medialnie osoby nawołują do tego, by po Wielkanocy lub Bożym Narodzeniu nadmiarem jedzenia, jaki zostaje, dzielić się z potrzebującymi. Mieszkanka Poznania wpadła na pomysł, żeby podzielić się świeżym jedzeniem, jeszcze przed Wielkanocą. Zaapelowała w tej sprawie w mediach społecznościowych.

Mili Państwo, może ktoś potrzebujący nie jest na grupie a Wy znacie, może sąsiad, może inna osoba. Osiedle Piastowskie. Wiem, że po świętach będziemy oddawać nadmiar jedzenia. Ja już dzisiaj chętnie wspomogę kogoś, kto naprawdę potrzebuje. Pierwszą osobę, która się odezwie i naprawdę jest w potrzebie.

Napisała w sobotę mieszkanka Poznania w grupie sąsiedzkiej na Facebooku. Opublikowała zdjęcie zapakowanego w słoiczki świątecznego jedzenia na znak, że jest już gotowa podzielić się z osobą potrzebującą.

Jej wpis spotkał się z ogromną życzliwością innych mieszkańców Poznania, którzy zasugerowali również, że dzielenie się świeżym jedzeniem jest lepsze niż dzielenie się tym, co zostaje po świętach. Poznańska społeczność gratulowała kobiecie inicjatywy.

Wielki szacunek i gratulacje w pani kierunku, aż fajnie na serduchu, że są jeszcze tacy ludzie, jak pani - napisał Maciej z grupy sąsiedzkiej.

Jeszcze inni Internauci gratulowali i podziwiali gest. Odezwały się również osoby, które chciały skorzystać z pomocy mieszkanki Rataj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro