Reklama
Reklama

1500 potrzebujących zasiądzie w niedzielę do śniadania Caritasu

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Organizatorzy corocznego świątecznego śniadania przyznają, że korzystających z pomocy jest coraz więcej.

Po przerwie spowodowanej pandemią (w ubiegłych latach potrzebujący nie spożywali razem posiłku, a otrzymywali paczki na wynos), około 1500 osób z Poznania spotka się na śniadaniu organizowanym przez Caritas przy dofinansowaniu miasta. - W ostatnim czasie zauważyliśmy, że jadłodajnie odwiedza coraz więcej osób. Są to przede wszystkim osoby w wieku senioralnym, których emerytura nie wystarcza na opłacenie bieżących rachunków, zakup leków oraz żywności. Akcja ta będzie więc również wielkim wsparciem dla ubogich seniorów. W związku z tym, w tym roku wraz z siostrami elżbietankami posługującymi w jadłodajni przy ul. Łąkowej przygotowujemy się na ugoszczenie 1500 osób. Oprócz dań świątecznych otrzymają paczkę z żywnością, którą będą mogli zabrać ze sobą - informuje Caritas.

Ale organizatorzy doskonale wiedzą, że są osoby, które z wielu względów nie mogą dotrzeć na świąteczne śniadanie. Do nich trafią pakiety pomocowe.

Świętowanie zacznie się o 8.30 w niedzielę mszą świętą w ogrodzie sióstr elżbietanek, przy jadłodajni. Śniadanie rozpocznie się o godzinie 10.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro