Reklama
Reklama

Nowa podpoznańska kładka pieszo-rowerowa nad Wartą niemal gotowa

fot. Radek Krol
fot. Radek Krol

Chodzi o kładkę w Owińskach.

Kładka łączy dwa brzegi Warty - w Owińskach i Radojewie. Prace są już bardzo zaawansowane, co widać na zdjęciu. Koniec wszystkich prac jest planowany na czerwiec.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

O tej inwestycji pisaliśmy już w marcu 2018 roku. Wówczas informowano, że konstrukcja miałaby się opierać na żelbetowych palach, a jej szerokość ma umożliwiać swobodne i jednoczesne korzystanie z niej przez pieszych oraz rowerzystów. Koncepcja zakładała również powstanie punktów widokowych i miejsc do odpoczynku odseparowanych od ciągu pieszo-rowerowego. Przy kładce po stronie Owińsk dodatkowo miała powstać przystań jachtowa i kajakowa m.in. z pływającym pomostem.

Infrastruktura przy kładce po stronie Owińsk już powstała. Na początku 2021 roku oficjalnie zakończono tu prace. Przystań znajduje się na wysokości ulicy Cysterek, jest oświetlona i monitorowana. Zamontowano na niej stoły i ławki oraz stację naprawczą rowerów. Umocniono tu brzeg rzeki, a w sezonie można korzystać z pomostu pływającego, przy którym można cumować np. kajaki.

Teraz pozostaje ukończenie kładki. Wykonawcą jest tu firma MOST z Sopotu. Koszt to około 23 mln złotych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro