Reklama
Reklama

Tak czyści się ulicę na Naramowicach. Wizyta straży miejskiej nie zakończyła się "świątecznie"

fot. Krzysztof
fot. Krzysztof

O problemie poinformował nas Czytelnik.

- Poniżej przesyłam jak wygląda "czyszczenie" ulicy Sielawy przez dewelopera Murapol, który pył z budowy roznieca na okoliczne bloki, tarasy, samochody i do płuc mieszkańców - napisał do nas Krzysztof. Na nagraniu widać proces czyszczenia ulicy, który w rzeczywistości powoduje unoszenie się w powietrze pyłu powodującego piaskową "zamieć".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zapytaliśmy straż miejską, czy interweniowała na miejscu. - Do tej pory zgłoszenia mieszkańców dotyczyły zanieczyszczania drogi ziemią, którą roznosiły samochody wyjeżdżające z terenu budowy - przyznaje Przemysław Piwecki z SM. - Kilka wcześniejszych interwencji kończyło się mandatami dla kierownika budowy, jako osoby odpowiedzialnej za sprawy porządkowe. Film przesłany za pośrednictwem redakcji epoznan.pl pokazał kolejny problem - jak można sprzątać i jednocześnie zanieczyszczać. Wczoraj strażnik rejonowy przeprowadził kolejną rozmowę z kierownikiem budowy, zaprezentował mu nagranie i przeprowadził kontrolę gospodarki odpadami komunalnymi. Niestety wizyta nie zakończyła się "świątecznie". Nałożono dwa mandaty karne: pierwszy za zanieczyszczanie miejsc dostępnych publicznie (droga) poprzez nadmierny pył powstający podczas pracy zamiatarki i drugi za niewłaściwe gromadzenie odpadów komunalnych - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro