Reklama

Nad Wartą stoi już 135 sezonowych koszy na śmieci. Miasto na utrzymanie tu czystości wyda prawie 3 mln zł

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Akcja rozstawiania śmietników zakończona.

- W tym roku na kompleksowe utrzymanie czystości od mostu Lecha do mostu Przemysła I Miasto wyda blisko 3 mln zł. Zakres umowy z wykonawcą prac porządkowych obejmuje m.in. zbieranie i wywóz odpadów komunalnych, konserwację pojemników, koszenie traw i chwastów, utrzymanie zieleni na schodach i pochylni przy Parku Stare Koryto Warty, sprzątanie Wartostrady, a w okresie jesienno-zimowym jej odśnieżanie, a także mycie, usuwanie napisów, graffiti i naklejek ze znaków czy tablic - podają urzędnicy.

Poza 135 koszami na szkło, odpady zmieszane, papier i tworzywa sztuczne, nad rzeką pojawiło się też 16 betonowych koszy na popiół i żar z grilla. Zostaną na nadwarciańskich łąkach do końca września. - Od 28 kwietnia nad rzeką ustawione zostaną także toalety tymczasowe, które są codziennie serwisowane, dezynfekowane, wyposażone w papier toaletowy oraz płyn dezynfekujący - dodają.

Już teraz miasto apeluje do osób, które zdecydują się na spędzanie czasu nad Wartą, by dbały o otoczenie i po sobie sprzątały.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro